Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 insert a smart quote here

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Scathach
Dama Dworu

avatarPisanieTemat: insert a smart quote here   Pon Mar 05, 2018 10:20 pm


Scathach Càidh
∴ Percepcja ∴

Informacje podstawowe

WIEK: 21 lat
RASA: Elae
PODTYP: Zima
ORGANIZACJA: Dwór
RANGA: Dama dworu
WYZNANIE: Ikol


"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite..."


Zdolności i słabości

ZDOLNOŚCI

» Sugestia - czyjąś percepcję bardzo łatwo zmienić przy pomocy paru odpowiednio dobranych słów i gestów, wraz z utrzymanym kontaktem wzrokowym. Tak wyszło, że Càidh dzięki swoim zdolnościom po stronie bardziej magicznej może bez problemu wytworzyć iluzję, zarezerwowaną specjalnie dla jednej osoby. Oddziałuje ona na na dowolną liczbę zmysłów, choć te bardziej dokładne ciężej jest utrzymać, więc zazwyczaj ucieka się do prostszych opcji, obejmujących tylko robienie za głupa czyjegoś wzroku. Sztuczka ta działa też słabiej na osoby o silniejszej woli.
» Przywłaszczenie - opinie, punkt widzenia na jakąś sprawę, relacje z innymi, wszelkie informacje zasiedlone gdzież w głowach i odnoszące się do czyjegoś spojrzenia na coś czy kogoś mogą zostać łatwo wykradzione przez tę panią i wykorzystanę ku jej własnym celom. Problem polega na tym, że może przywłaszczyć sobie jedną informację naraz. I jeśli zacznie grzebać za głęboko, to nawet sama nie może być pewna czy dostanie akurat to, czego chciała. Już nie raz zdarzyło jej się próbować wydębić jakieś imię z czyjejś głowy, by ostatecznie dostać nazwę tawerny, do której ktoś lubił chodzić. A już wystarczy, że sam proces zdobywania informacji jest idiotyczny. Bo to wcale nie tak, że ta flądra musi najpierw nakłonić "ofiarę" do tego, że frajerowi wymasuje skronie, bo - o bogowie - pewnie boli go głowa. Totalnie.
» Nauki (Wiedza - dyplomacja)
» Socjalne (Perswazja)
» Socjalne (Wykrywanie intencji)
» Socjalne (Występy - lutnia)
» Socjalne (Występy - śpiew)
» Natura (Zwierzęta)

SŁABOŚCI

» Żołądek francuskiego pieska - to dość paradoksalne w świecie, w którym się znajduje, ale mimo wszystko jako osoba żyjąca na co dzień na dworze jest usprawiedliwiona. Jeśli pochłonie coś wadliwej jakości albo jej brzuch po prostu stwierdzi, że dziś nie jest ten dzień, zacznie mieć mdłości zupełnie znikąd. A co za tym idzie...
» Choroba lokomocyjna - no powozem to ona sobie nie pojeździ bez poczucia jakby zaraz miała zwrocić posiłki z ostatnich... zawsze. Za jazdą konną solo też nie przepada.
» Wstręt do przemocy i brak umiejętności ofensywnych - ze względu na to, że jej ojca zaciukał kiedyś ktoś z Letnich Elae, dziewczyna nieszczególnie przepada za sięganiem po broń. Co zabawne, jest to kompletnym przeciwieństwem do profesji większości członków jej rodziny, którzy poświęcili się wojsku i tym podobnym.
» Chora obsesja na punkcie zwierząt - czasem wydaje się, jakby stawiała je wyżej niż istoty inteligentne. A skrzywdź jakieś przy niej to zapomni o poprzednim punkcie. Problem polega na tym, że takie sytuacje kompletnie pozbawiają ją samokontroli, dzięki czemu nietrudno jest w tego typu momentach wziąć ją z zaskoczenia i bez problemu znokautować.
» Słaba głowa - generalnie to nie pije, a jeśli już, to słabizm i w niewielkich ilościach. Ani nie da się namówić na żadne podejrzane trunki. Ale gdyby, to... cóż, trochę stracona pozycja.
» Klaustrofobia - i tutaj chyba nie muszę tłumaczyć. Zamknij ją gdzieś, to będzie darła japę jak dziecko, któremu zgasi się nagle światło w łazience podczas kąpieli.


"...For man has closed himself up, till he sees all things thro' narrow chinks of his cavern."


Wygląd

Jak wszystkim przedstawicielom jej rasy, ciężko odmówić jej swego rodzaju uroku. Dodatkowo dochodzi do tego pozycja dziewczyny, która w pewien sposób obliguje ją do konserwowania całego swojego ciała w stanie nienagannym. Perfumowane włosy, ciało smarowane pachnącymi olejkami, kreacje rezerwowane wyłącznie dla niej, no pełen pakiet. Wypadałoby jednak zacząć od tych bardziej istotnych aspektów jej aparycji.
Różnicy między jej wzrostem, a tym przeciętnej kobiety ludzkiej, wcale nie widać. Może to też dlatego, że wśród samych Elae, dziewczę wypada na przeciętną, a w oczach niektórych nawet całkiem niską. U czubka głowy rozpoczyna się całe to bajlando dotyczące kaskad włosów trochę nieokreślonego koloru. Wpada już w blond, ale ciężko nie pomylić go z rudym w odpowiednim świetle (albo raczej cieniu). Owe miękkie fale sięgają aż pasa młodej Elae, aczkolwiek często są usuwane z drogi i spinane, kiedy chodzi po dworze. Wedle utrzymań jej nieobecnych już rodziców, tak po prostu wypada. Niektóre z krótszych kosmyków, uznawanych za przerzedzoną w charakterystyczny sposób grzywkę, opadają nie tylko na niskie czoło jej smukłej, delikatnej twarzy, ale i sporych rozmiarów oczy o migdałowym kształcie. Nie są pięknymi, wielkimi błękitnymi patrzałkami, które to przypominają te ciekawe świata dziecko, nie dążę tym opisem do czegoś takiego. Sathach swoim spojrzeniem może wszystko - przeszyć, zwrócić uwagę, pokazać kotłujące się w niej emocje, o których nie jest w stanie powiedzieć. Drugi punkt osiąga zazwyczaj dzięki tęczówkom orzechowo-bursztynowej barwy, gdzie drugi odcień występuje zaledwie jako akcentujące plamki. Całość tej kompozycji chronią powieki z półki tych delikatnie opadniętych, a dodatkowe punkty do urody dodają gęste rzęsy. Poniżej nietrudno o dostrzeżenie ledwie wystających kości policzkowych, sprawiających, że przejścia między poszczególnymi częściami twarzy są niesamowicie gładkie, zupełnie jakby miało się tu do czynienia z lalką, nie żywą istotą. Wrażenia tego nie pomaga się pozbyć drobny, zadarty nos, a także małe, bladoróżowe usta, najczęściej minimalnie rozchylone, gdy jej twarz przybiera neutralny wyraz.
Gdyby przyrównać jej figurę do ludzkiej kobiety, ciężko byłoby mówić tu o osobie z kształtami umiłowanymi przez wielu mężczyzn. Nikt nie pomyli jej z dzieckiem czy chłopcem, jednakże w całym tym przedstawieniu trudno się też doszukać popularnych wymiarów "90-60-90". Owa Elae jest szczupła, wręcz filigranowa. Wąskie ramiona i biodra, delikatne jedynie wcięcie w talii, pośladki i biust niemal znikome. Nawet gdyby przyjrzeć się jej udom, nie odstają one zanadto grubością od kolan czy przestrzeni poniżej. Z jej dłońmi jednak ciężko uznać ją za dziecko. Długie, smukłe palce, przyzdobione często biżuterią, a także upiłowane długie paznokcie są wystarczającym sygnałem.
Lubuje się w błękitnych barwach, toteż często można ją spotkać w strojach, które odznaczają się tym właśnie kolorem. Przynajmniej w towarzystwie dworzan. Jeżeli akurat ma kaprys udać się na mniej burżujskie tereny, przywdziewa przede wszystkim skromniejsze zestawy, by nie wyróżniać się jakoś z tłumu swoją pozycją.

Charakter

Słodka i miła, a pięścią by zabiła. Na szczęście nie należy do osób, które trudziłyby się czymś takim. Pomimo bycia jedną z Zimowych, nie przepada za przemocą, właściwie wydaje jej się nawet obrzydliwa. Sprawy woli rozwiązywać dyplomatycznie i elegancko, w ostateczności pióro jest ostrzejsze niż miecz, a niszczenie życia wrogowi poprzez przechodzenie katastrof na wszelkim tle wygląda lepiej niż po prostu odcięcie mu głowy. Zresztą, ma trochę powodów, dla których stroni od niepotrzebnego tłuczenia drugiej osoby po pysku.
Na pozór dość chłodna, idealnie ukazująca swoją postawą wyniosłość swej rasy, powagę społeczności, w której się wychowała. Poznaj ją jednak lepiej, a zrozumiesz, że nie każda piękna pani na tym dworze ma kij w rzyci i uśmiecha się do ciebie tylko dlatego, że chce wyrwać ci tchawicę. Càidh potrafi być całkiem pozytywną osóbką, a przełamanie jej lodów (HEHE) bywa prostsze niż by się mogło wydawać. Jeśli po tych zdaniach masz ją za naiwną, wyrzuć z głowy obraz durnej różowowłosej Mary Sue. Trzeba porządnej inteligencji, żeby zrobić tę dziewczynę w bambuko, a to, że jest urocza dla ludzi przez siebie lubianych, wcale nie świadczy o tym, że tych przeciwnych nie zdepcze w końcu jak robaka w ten czy inny sposób. Zazwyczaj nawet nie własnoręcznie, raczej znajdzie bubka, co to odbębni przykry obowiązek zamiast niej.
Mając ją po swojej stronie, możesz mieć jednak pewność, że nie zawiedzie twojego zaufania i nie wbije ci noża w plecy. Chyba że udawała twoją kompankę. Mimo to, nie można jej nazwać nielojalną. Kompanów wybiera raczej na dłużej niż pięć minut, nie lubi skakania z kwiatka na kwiatek. Większość jej dawnych bliskich jednak albo skończyła marnie, albo jeszcze marniej. Ewentualnie sami postanowili się od niej odłączyć na rzecz innych. I wcale nie znaczy to, że została sama jak palec.
Stara się nie kierować emocjami i nawet jej się to zwykle udaje, ale - jak wszyscy dobrze wiedzą - starania to nie zawsze wszystko, więc czasem może pęknąć jej żyłka. Drze się wtedy jak typowa Karyna, której Seba wyrzucił smoczek Brajanka przez okno, bo teraz dziecko płacze, to ona też musi zawodzić jak syrena alarmowa. Przy okazji ciężko uniknąć wtedy przerwy w dostawie energii do jej duszy pacyfistki i bardzo łatwo zarobić z liścia w papę.
Ogólnie ciężko opisać słowami coś tak złożonego, jak czyjaś osobowość. Bo zawsze się coś pominie albo powie za mało. To trzeba zobaczyć. Jedno jest pewne - jest całkiem szczególna.

Ciekawostki

» Większość jej przodków szła w profesje bardziej oparte na walce, więc może się pochwalić paroma niezłymi wojownikami w drzewie genealogicznym.
» Nie przeszkadzało jej to jednak w obraniu zupełnie innego kierunku. Mianowicie Scathach szkoli się na dyplomatkę, będąc podopieczną jakiegoś super-duper kolesia, który jest szanowany na dworze.
» Oprócz powyższego, dba także o swoje hobby, jakim jest zabawa w barda-amatora. Całkiem nieźle wychodzi jej brzdąkanie na lutni w tawernach i podśpiewywanie o losowych tematach.
» Nie widać tego po niej, ale bardzo lubi jeść.
» Dokarmia bezpańskie zwierzęta kręcące się po okolicy. Te z właścicielami zresztą też uraczy czasem smakołykiem. Nie ma własnego pupila, bo po prostu woli uznawać te niczyje za swoje własne.
» Ma duszę włóczykija, ale jakoś boi się po prostu rzucić wszystko i ruszyć w wędrówkę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Re: insert a smart quote here   Wto Mar 06, 2018 1:39 pm

Sugestia
Koszt: Patrz do tabelki poniżej.
Dodatkowe: Sugestia może zostać przejrzana, jeśli podmiot czaru zda test na odpowiednio wysoki test Percepcji. Plus, zakładamy,że postacie są inteligentne. Więc nawet jeżeli test Percepcji nie zostanie zdany, to kiedy ty tworzysz iluzję na przykład obejmującą tylko wzrok, a postać przez nią przejdzie jak przez powietrze - cóż, sprawa jest dość oczywista.

Ilość zmysłówKoszt rzuceniaKoszt utrzymaniaSkala trudności
1203/post30 + twój modyfikator z Perswazji
2306/post45 + twój modyfikator z Perswazji
3409/post60 + twój modyfikator z Perswazji
46012/post75 + twój modyfikator z Perswazji
58015/post100 + twój modyfikator z Perswazji

Przywłaszczenie
Koszt rzucenia: 20 Heyat
Koszt utrzymania: 5 Heyat/post
Dodatkowe: Czar utrzymuje się tak długo, jak ty masujesz skronie, nie uzyskawszy jeszcze żadnej informacji podczas tego procesu - oraz wydajesz Heyat, by go podtrzymać. W tym czasie w każdej turze wykonujecie sporny test na Siłę Woli. Jeśli wygrasz, zyskujesz informację, której poszukiwałaś. Jeśli przegrasz, ale różnica jest mniejsza niż 10, dowiadujesz się czegoś bezużytecznego. Jeśli zaś różnica ta jest większa, niczego się nie dowiedziałaś (ale możesz kontynuować badanie umysłu).

Oczywiście akcept, życzę miłej gry. ~

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
insert a smart quote here
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kartoteka
 :: Zaakceptowane
-
Skocz do: