Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Hades Daeva Vertillis

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Hades
Baron

avatarPisanieTemat: Hades Daeva Vertillis   Wto Mar 06, 2018 1:16 pm


Hades Daeva Vertillis
aka Moires
∴ Śmierć∴

Informacje podstawowe

WIEK: 26 lat
RASA: Elae
PODTYP: Zima
ORGANIZACJA: Dwór
RANGA: Baron
WYZNANIE: Bóg Śmierci – Moires*


"When the Devil is too busy
And Death's a bit too much
They call on me by name you see,
For my special touch. "


Zdolności i słabości

ZDOLNOŚCI

» Wiedza - Tanatologia
» Zwierzęta
» Używanie broni – Miecze
» Noszenie pancerza
» Percepcja
» Aura Grozy – jest to umiejętność pasywna Hadesa, na którą on sam nie ma większego wpływu. Mianowicie osoby w jego otoczeniu wyczuwają strach, dostają dreszczy czy gęsiej skórki. Im dłużej przebywa się w jego otoczeniu tym jest gorzej. Dochodzą halucynacje, zwidy... Może nawet dojść do dłużej utrzymującej się paranoi czy innych zaburzeń psychicznych. Takie osoby mogą też dokonywać samookaleczeń, a w najgorszych przypadkach pragnąć własnej śmierci.
Umiejętność ta działa słabiej na bestie. Wprowadza je tylko w stan lęku w pobliżu jego osoby, bez większych skutków ubocznych przy dłuższym przebywaniu w jego otoczeniu.
» Powstanie z martwych – Ta umiejętność Hadesa jest czystą kwintesencją potęgi jego aspektu. Polega bowiem ona na ożywianiu zmarłych. Nie. Nie jest w stanie wskrzesić kogoś na stałe. Nie potrafi tego jeszcze. Póki co ogranicza się to do wskrzeszeniu maksymalnie 5 osób jednocześnie. Hades sam nazywa to oddziałem. Nie potrzeba, by w pobliżu były jakiekolwiek zwłoki. Hades wyróżnia trzy typy oddziałów.
Zabójcy – uzbrojeni w sztylety i lekkie zbroje
Wojownicy – uzbrojeni w miecze i cięższe zbroje
Protektorzy – uzbrojeni w miecz i tarczę oraz ciężkie, grube zbroje
Może być aktywny tylko jeden rodzaj oddziału podczas przyzwania. Im mniej członków oddziału tym dłużej się oni utrzymują. Nie idzie ich zabić w żaden sposób, ale można unieruchomić. Są tak samo sprawni jak ludzie za życia.
Hades jest w stanie wskrzesić również przy pomocy tej umiejętności konkretną osobę np. kogoś zamordowanego aby wydobyć informacje bądź zmusić do walki po jego stronie... Warto dodać, ze taka ożywiona osoba jest całkowicie podatna jego woli. W tym czasie nie może „przyzwać” żadnego innego członka oddziału.
» Żrąca Krew – kolejna umiejętność Hadesa pozwalająca mu na zmianę własnej krwi w trujący kwas. Nie ważne czy krew już opuściła jego ciało czy dopiero opuści, każda kropelka zaczyna przeżerać się przez skórę czy pancerz, a do tego zatruwa żywe organizmy. Nie działa to oczywiście na Hadesa. Co jest ważne, krew nie zmienia koloru. Nadal przypomina normalną krew, a o użyciu umiejętności świadczą jarzące się jaskrawą zielenią trzy pary horyzontalnych szram na policzkach.

SŁABOŚCI

» Aura Grozy – przez tą potworną umiejętność Hades jest wiecznie sam. Ludzie, Mały Lud czy nawet jego pobratymcy nie chcą zawiązywać z nim jakichkolwiek bliższych znajomości. Jedyne nadzieje może pokładać w Bestiach, od których o dziwo nie stroni, a i one same jakoś chętniej przebywają w jego towarzystwie.
» Klaustrofobia – Hades nie przepada za ciasnymi pomieszczeniami. Nie czuje się w nich dobrze, jak i dostaje duszności.
» Światło – nie przepada za światłem.  Zwykle jest aktywniejszy po zmroku, który uważa za swoją domenę. Za dnia bowiem jest łatwiejszym celem. Oczywiście jeśli musi to za dnia też będzie aktywny choć wtedy chodzi w płaszczu z kapturem mocno naciągniętym na głowę.
» Tłumy – Woli przebywać w mniej zatłoczonych miejscach. Dla niego cztery osoby to już tłok i zaczyna czuć się nieswojo. Zwykle unika karczm i zaludnionych miejsc, jeśli to możliwe.


"It gets so lonely being evil
What I'd do to see a smile
Even for a little while"


Wygląd

Hades jest jak na Elae Zimy dość specyficznej urody. Dość wysoki, mierzący 185 centymetrów, mężczyzna o długich za pas blond włosach. Ma złote oczy, których bielma są w kolorze czerni. Jest to winą jego umiejętności Szerokie Spectrum. Jego skóra jest blada wręcz porcelanowa, bo Hades unika światła słonecznego prowadząc nocny tryb życia. Nie ma na niej żadnej blizny czy tatuażu. Póki co nie naszła go jeszcze ochota, by znaczyć swoje ciało. Nie jest chucherkiem i ma wyćwiczone ciało, choć jego mięśnie odznaczają się delikatnie. Na jego twarzy gości zazwyczaj obojętny wyraz i tylko czasami przebiega ironiczny uśmieszek. Ubiera się głównie w swoją zbroję, która została wykonana wprost na jego prywatne zamówienie. Czarna, płytowa, ale zarazem lekka, by nie utrudniać mu zbytnio ruchów.

Charakter

Chłopak jest dość zamkniętą w sobie osobą. Przez aspekt Śmierci i idące razem z nim konsekwencje, nie za bardzo ktokolwiek chce przebywać długo w jego obecności. Wyrósł więc na osobę wycofaną, stroniącą od tłumów i nadzwyczaj spokojną. Zwykle trzyma się z boku i obiektywnym okiem ocenia sytuację. Wydaje się dosyć nieprzyjazną osobą, ba wręcz jest brany za typa spod ciemnej gwiazdy, ale to tylko pozory. Niestety Hades gdzieś tam w głębi jest samotny. Doskwiera mu ta samotność, ale nie może tego zmienić. Winą tego jest Aura Grozy, która skutecznie utrudnia mu relację. Jedyną bliższą udało mu się zawiązać z pewną Bestią – Cerberem. Jest to relacja oparta na fascynacji i dozgonnym zaufaniu. Po bliższym poznaniu zyskuje w oczach. Jest dość przyjazny mimo chłodnego obycia, zna się na żartach i nawet potrafi się z nich śmiać. Dla pewnej osoby jest nawet miły i całkiem pogodny, a dla swoich wyznawców wyniosły i stanowczy.


Ciekawostki

» *Jego umiejętność – Aura Grozy – zaczęła „działać” już od 15 roku życia, sama z siebie. Od tego też czasu miewa dziwne sny. Powtarzające się o tematyce śmierci i Bogów. Z początku nie wiedział czy to zwykłe majaki czy wizje, ale skoro powtarzały się i powielały, rozwijały... Zaczął w nie wierzyć. W nich bowiem nie jest Elae czy człowiekiem, czy Bestią, czy kimś innym, a Bogiem i to nie byle jakim, a Śmierci. W snach nosi imię Moires. Jest niepodobny do teraźniejszego „ja”, ale każdy sen jest na tyle realny, że zdążył zapewnić go w swoich ustaleniach. Hades bowiem uznaje się za reinkarnację Boga Śmierci, który jako zapomniane bóstwo odrodził się w świecie śmiertelników, by móc ponownie kiedyś zasiąść na Boskim Panteonie. Jednak to nie jest wcale żart... Hades posiada już całkiem sporą grupkę wyznawców, oczywiście żyją z tym w tajemnicy, ale istnieją. Hades nawet spotyka się ze swoimi wyznawcami, od czasu do czasu, i naucza, bądź po prostu spędza czas z wiernymi. Tym wyjątkowym pozwala porozmawiać nawet ze zmarłymi bliskimi.
» Cerber jest dla niego kimś wyjątkowym, za kogo mógłby nawet się poświęcić.
» Jego cała rodzina nie żyje. Umarli popełniając samobójstwo z powodu Aury Grozy.
» Mało przebywa na Dworze. Jak Monarcha czegoś od niego chce,zazwyczaj wysyła mu kruka z wiadomością.
» Jest oburęczny. Zawsze walczy dwoma sejmitarami, choć inne miecze też dobrze leżą mu w dłoni. Praktykuje technikę "Tańca z ostrzami". Nazywa się tak ponieważ wygląda jakby tańczył, a nie walczył.
» Ma bardzo czysty i przyjemny dla ucha głos jednak nie podjął się nauki śpiewu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hades
Baron

avatarPisanieTemat: Re: Hades Daeva Vertillis   Wto Mar 06, 2018 8:58 pm

Gotowe :v

_________________

Kiedy zapłonie dzień
Twoje demony zamienią się w kształt
Wtedy nadejdzie czas
Który prawdziwy pokaże ci świat
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Re: Hades Daeva Vertillis   Wto Mar 06, 2018 11:22 pm

Aura grozy
Koszt: 3 punkty Heyat / post
Dodatkowe: Działa w promieniu trzech metrów od ciebie. Skala trudności na siłę woli przy przebywaniu przy twojej postaci wynosi 90, a Bestie mają bonus do rzutu wynoszący +20. Porażka wywołuje uczucie silnego przerażenia, sukces - zmniejszenie tego efektu do poczucia dyskomfortu i swoistej... Pustki. W przypadku Bestii sukces prawie zupełnie neguje działanie aury, za to porażka wywołuje to samo wrażenie, co sukces w przypadku wszystkich pozostałych ras. Skala trudności będzie wzrastać wraz z twoim rozwojem umiejętności Aspektu.

Żrąca krew
Koszt: 15 Heyat
Dodatkowe: Każdy kontakt z twoją krwią powoduje jedną lekką ranę. Jeżeli krew w ciągu następnego posta nie zostanie usunięta, powoduje kolejną lekką ranę Oczywiście, najpierw musisz w jakikolwiek sposób zostać zraniony.

Powstanie z martwych
Wszystkie informacje zawarte zostały w poniższej tabelce

Typ umarlakaKoszt przyzwaniaKoszt podtrzymaniaMaksymalny czas istnienia
Zabójca30 Heyat za jednego trupa5 Heyat za jednego trupa3 tury (+1 za każdego jednego mniej w oddziale)
Wojownik40 Heyat za jednego trupa15 Heyat za jednego trupa3 tury (+1 za każdego jednego mniej w oddziale)
Protektor
50 Heyat za jednego trupa
20 Heyat za jednego trupa3 tury (+1 za każdego jednego mniej w oddziale)


Dodatkowe: Nie możesz wskrzesić nowych trupów dopóki obecne są aktywne. Mają one modyfikatory z przedmiotów, jednak w walce nie posiadają żadnych dodatkowych. Koszt wskrzeszenia wybranej osoby jest analogiczny do Protektora. Może ona być aktywna przez 5 tur. Jest jednak ograniczenie. Hades musi wygrać test na siłę woli z umarlakiem, którego wskrzesza. Umarlak posiada modyfikatory analogiczne do swoich własnych za życia. Jeśli przegrasz ten test, umarlak działa na własną rękę... W mniej lub bardziej rozsądny sposób.

Kartę akceptuję, powodzenia w podbijaniu świata.[/b]

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Hades Daeva Vertillis   

Powrót do góry Go down
 
Hades Daeva Vertillis
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kartoteka
 :: Zaakceptowane
-
Skocz do: