Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 “I trust people to act according to their nature.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: “I trust people to act according to their nature.   Sro Mar 07, 2018 7:01 pm

Postacie graczyElnaril Myrios - Ukochany młodszy brat Selphin. Oczko w jej głowie i najważniejsza osoba w życiu. Elae wzięła sobie za cel ochronę lekkomyślnego chłopaka przed brutalną polityką Dworu, zwłaszcza od kiedy przejął tytuł Księcia, a co za tym idzie, skupił na sobie uwagę arystokracji. Dla niego zawsze znajdzie czas. Niestety, ta głęboka relacja jest dla Selphin także wielką słabością, gdyż kobieta nie jest w stanie odmówić bratu czegokolwiek. Przymyka też oko na jego liczne wybryki, nawet jeśli niektóre z jego czynów kwalifikują się dla niej zwykle jako niewybaczalne splamienie honoru swojego rodu oraz swej rasy.


Serahel Albini - Mąż Selphin. Małżeństwo zostało zaaranżowane już w czasach, gdy była nastolatką, a doszło do skutku kilka lat później. Pomimo tak bliskiej, mogłoby się wydawać, więzi - Serahel nie jest dla Baronessy osobą szczególną. Oczywiście, darzy go szacunkiem, uważa za godnego przedstawiciela Dworu - to jednak właściwie jedyne powody, dla których przystała na związek. Jedyne, co łączy tę dwójkę to poczucie obowiązku. Nie znaczy to, że Selphin nie byłaby gotowa pomóc mężowi w razie kłopotu. Zna swoją rolę i wypełnia ją - na tyle, na ile to konieczne.


Orsola Albini - Nieco młodsza od Selphin i wciąż dość naiwna szwagierka. Nie można powiedzieć, że Orsola jest przez Selphin nielubiana, lecz również fałszem byłoby stwierdzenie, że te dwie kobiety stały się sobie jakoś wyjątkowo bliskie. Starszej Elae z pewnością nie podoba się sposób, w jaki Orsola podchodzi do spraw dworskiej polityki, zdaje sobie bowiem sprawę, że nieangażowanie się w knowania wcale nie chroni od ofensywy, a wręcz przeciwnie. Selphin stara się zza kurtyny chronić dziewczynę przed brudnymi zagrywkami Dworzan, w końcu są w pewnym sensie rodziną. Nie można jednak zapomnieć, iż baronessa docenia ciekawość świata młodej szwagierki i często stara się pomagać w badaniach, choć z pewnością nie popiera pomysłu wyprawy do Puszczy. W tej sytuacji nie zamierza jednak wybierać się z Orsolą, by tam ją chronić - uważa, iż tej lekcji Elae powinna doświadczyć na własnej skórze i ponieść wszelkie wynikłe konsekwencje.  


Hades Vertilis - Jedna z pierwszych bliższych Selphin osób. Poznali się jeszcze w czasach, gdy oboje byli dziećmi i spędzali razem wiele czasu. Wraz z upływem lat i początkiem dojrzewania młoda Elae zaczęła darzyć Hadesa uczuciem nieco wykraczającym poza zwykłą przyjaźń - można by nazwać to młodzieńczym zauroczeniem. Niedługo po tym jednak ich więź zbladła na skutek separowania córki księżnej od chłopca o aurze mającej zgubny wpływ na otaczających go ludzi. Ich spotkania stały się rzadsze oraz krótsze, aż w końcu - pod wpływem nowych obowiązków i własnych problemów, relacja umarła. Mimo wszystko, Hades  wciąż zajmuje szczególne miejsce w sercu Selphin. W chwilach zadumy kobiecie zdarza się zastanawiać nad tym, jak radzi sobie w życiu jej pierwszy przyjaciel, odczuwa nawet pewną tęsknotę za dawnym stanem rzeczy.


Taeil - Jedna z najlepszych medyków w mieście, co niewątpliwie doceniane jest przez Selphin. Elae nie lubi odwiedzać dworskich lekarzy, zdając sobie świetnie sprawę, że ktoś mógłby zupełnie przypadkiem dowiedzieć się o słabościach baronessy i móc to wykorzystać. Ponad to, blizna na udzie rodziłaby zbyt wiele niepotrzebnych pytań i skojarzeń. Tak więc, korzystając z tożsamości Lotos, baronessa całkiem często korzysta z oferowanych przez dziewczynę usług, korzystając z prastarej zasady - mało mówić, dużo płacić. Zdarza się, że Sel pomaga lekarce rozwiązać sprawy, potencjalnie problematyczne. Zawsze robi to jednak zza kurtyny.


Podejrzana hybryda - Pomimo, że jest tylko hybrydą, stworzenie to powoduje u Selphin niejasne uczucie niepokoju, a także zaintrygowania. Hybryda już kilkakrotnie wykazała się zdolnościami znacząco wykraczającymi poz zwyczajową wiedzę przeciętnych mieszkańców Filirjonu, nie wspominając już nawet o tej, którą reprezentować by mógł przedstawiciel jej gatunku. Dziwna istota z pewnością znajduje się u Elae na liście rzeczy, które należy zbadać i zrozumieć, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji.

NPCViolett Myrios - Matka Selphin, która z pewnością miała największy wpływ na jej obecną osobowość. Od zawsze wpajała jej zasady dworskiej etykiety, uczyła nieufności wobec innych oraz tłamsiła wszelkie przejawy empatii. Mimo wszystko, jej relacje z Selphin zawsze były całkiem dobre. Córka rozumiała  stanowisko dawnej księżnej, a także podziwiała jej chłód i roztaczaną aurę niezachwianej pewności siebie oraz niebezpieczeństwa. Zawsze starała się też zaimponować Violett, a że była ona osobą niezwykle wymagającą, młodsza Elae nieustannie dążyła dzięki niej do perfekcji.


Władca Imion Elequil - Wbrew wszelkiemu rozsądkowi, osoba, która zdobyła zaufanie Selphin. Poznali się, kiedy Elae miała zaledwie osiem lat - Elequil dostrzegł w dziewczynce potencjał i pomimo że pochodzili z różnych Dworów, został jej nauczycielem. Nauczył ją nie tylko dostrzegać wartość swojego Aspektu oraz umiejętnie się nim posługiwać, ale również nakazał uważne studiowanie Lorgmai, przekazując Selphin ten język w formie niezmienionej przez zgubny wpływ czasu. Obecnie, pomimo że widują się tylko sporadycznie, Elequil wciąż darzony jest przez Selphin wielkim szacunkiem oraz sympatią, kobieta bardzo liczy się z jego osądami i często zdarza jej się zasięgać rady starszego Elae, który chętnie służy jej swoim doświadczeniem.

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
“I trust people to act according to their nature.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kartoteka
 :: Relacje
-
Skocz do: