Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Od administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Od administracji   Czw Mar 08, 2018 12:48 pm


Biblioteka Kultury

 Z inicjatywy użytkowników forum, a zwłaszcza [You must be registered and logged in to see this link.], która rozpoczęła dyskusję, administracja oddaje w wasze ręce całkiem nowe subforum - Bibliotekę Kultury.
To miejsce przeznaczone jest przede wszystkim do waszego użytku. Jeżeli tylko macie na to ochotę, możecie dołożyć swoją własną cegiełkę do stworzenia z naszego Innoświata miejsca kolorowego, trójwymiarowego, posiadającego swoje własne tradycje, legendy i obrzędy.
 Może chcecie opisać, jakie święta obchodzono w rodzinie waszej postaci? Jak wyglądało funkcjonowanie w jej ojczystej osadzie, nienależącej do Filirjonu? Przekazać innym użytkownikom, jakie tradycje lub historie przekazywano w waszym rodzie z pokolenia na pokolenie? To odpowiednie miejsce!
 Oczywiście warto pamiętać o trzymaniu się realiów.

» Głównymi elementami jest czas oraz miejsce. Ukazany na mapie świat jest jedynym znanym obecnie ludzkości - nie ma żadnych dowodów czy choćby wskazówek na to, by poza nim było cokolwiek innego. Nie wyklucza to istnienia różnorodnych powiązanych z nim opowieści, lecz zwykle są one wymysłami bajarzy. Jeżeli zaś chodzi o ramy  czasowe - obecna historia sięga około pół tysiąca lat wstecz. W żadnych źródłach nie znajdzie się choćby wzmianki na temat wcześniejszych dziejów.
» Warto pamiętać, że im dawniej, tym bardziej odseparowane były od siebie rasy. W najdawniejszych czasach właściwie w ogóle nie obcowali ze sobą. Co jednak ciekawe, wówczas żyli też w większej zgodzie i tolerancji wobec innych. Stwierdzenie to nie tyczy się jednak hybryd.
» Punkt powyższy nie dotyczy hybryd. Z nimi rzecz miała się dokładnie na odwrót. Nawet jeśli teraz nie mają łatwo, życie, jakie wiodą obecnie, można nazwać rajem w porównaniu do tego, co było kiedyś. Ścigano je, mordowano w brutalny sposób, urządzano polowania - jedyne uczucie, jakim je darzono była płomienna nienawiść i ślepa żądza eliminacji.
» Jednym z najważniejszych świąt w roku jest Dirkeelis. Pięć nocy, podczas których "gasną" wszystkie księżyce, zapowiadając koniec starego, a początek nowego roku. Choć obchodzona jest przez wszystkie rasy, największe znaczenie przypisują jej Bestie, dla których jest to najważniejszy czas w całym roku - jako jedyni przypisują też świętu znaczenie religijne. W te dni szczególnie czczą Brodoczycho, Dzaroceni oraz Niakę.
» Najważniejszym świętami Elae są z kolei Święto Słońca (Senug) oraz Święto Trójki (Eochn). Podczas tego pierwszego dzień trwa najdłużej w całym roku - obchody trwają od świtu aż do zapadnięcia zmierzchu, od lat nieprzerwanie organizowane przez Elae Lata. Eochn z kolei jest przeciwieństwem. To czas najdłuższej nocy, a przygotowane przez Elae Zimy obchody zaczynają się już o zmierzchu, by zakończyć wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych.
» Mały Lud zaś celebruje Tseki. Święto to odbywa się dwa razy do roku, kiedy to dzień i noc są jednakowej długości, i jeszcze nigdy nie było obchodzone w ten sam sposób. Od uczestników oczekuje się tylko jednego, spędzenia tej doby pod gołym niebem.

 Dziękujemy za wasze zaangażowanie.

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
[You must be registered and logged in to see this image.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Od administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
 :: Biblioteka Kultury
-
Skocz do: