Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rozwijanie Umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Dagor
Alti

avatarPisanieTemat: Rozwijanie Umiejętności   Pią Mar 09, 2018 12:16 am

Umiejętności Niemagiczne

Informacje Ogólne : Rozwój umiejętności niemagicznych odbywa się za pomocą punktów rozwoju. Każdy z graczy, uczęszczając na misje, eventy i inne wydarzenia fabularne, będzie miał okazję otrzymać określoną w tabelce poniżej wartość punktów. Im trudniejsze okaże się zadanie, tym większa nagroda.

RyzykoNagroda za SukcesNagroda za Porażkę
Średnie obrażenia20 pkt10 pkt
Ciężkie obrażenia40 pkt20 pkt
Trwałe obrażenia120 pkt60 pkt
Śmierć200 pkt / Umiejętność Mistrzowska100 pkt
Pewna śmierć ??? 200 pkt


Wydawanie Punktów : Otrzymane zasoby można rozdysponować wedle własnego zamysłu. Nie trzeba ograniczać się do używanych w trakcie misji zdolności.
Nagrody Dodatkowe : Prowadzący wydarzenie MG ma prawo, ale nie obowiązek, nagrodzić graczy bonusowymi punktami, jeśli wykażą się oni w zauważalny sposób. Tak przyznane punktu, odnoszą się bezpośrednio do umiejętności, które dana postać wykorzystywała w trakcie zadania. Co za tym idzie, służą jedynie rozwojowi konkretnego atrybutu postaci.
Mistrzowski Poziom Umiejętności : Aby rozwinąć umiejętność na Tier 6, należy wykonać specjalną misję. Chęć jej wykonania winno się zgłosić w odpowiednim temacie.

Tier UmiejętnościKoszt
I80
II40
III80
IV160
V400
VIZadanie

Umiejętności Magiczne

Informacje Ogólne : Rozwój umiejętności magiczny nie następuje samoistnie. Podobnie jak przy umiejętnościach na poziomie mistrzowskim, wymagane jest podjęcie się misji tematycznie powiązanej z waszym Aspektem. Ważne też jest, by postać przed wniesieniem o taką misję, miała możliwość zaznajomić się ze swoimi obecnymi zdolnościami - to znaczy, używała ich podczas innych misji, eventów lub na fabułach prywatnych. MG ma prawo odmówić poprowadzenia misji rozwijającej Aspekt, jeżeli uzna, że doświadczenie postaci jest zbyt niskie.
Wybór Zaklęcia : Przed wyruszeniem w drogę wymagana jest decyzja odnoście tego, czy zamierzacie wzmocnić już istniejący "czar", czy też nauczyć się zupełnie nowego sposobu władania aspektem. W pierwszym przypadku wystarczy jedynie podać nazwę zdolności i ewentualne, oczekiwane umocnienia , natomiast w drugim - podać opis, tak jak to miało miejsce przy tworzeniu postaci.
Trudność Zadania : Trudność każdej misji ustalana jest indywidualnie przez MG. Jednak należy spodziewać się, iż wykształcenie zupełnie nowego talentu wymaga więcej wysiłku.

FAQ


 • Na jakiej podstawie podejmowana jest decyzja o Sukcesie i Porażce misji? - Decyzje podejmuje MG, zależenie od końcowego rezultatu. Bierze przy tym pod uwagę stopień wykonanych celów, jeśli jakieś zostały określone, jak i również stan postaci. Może zdarzyć się tak, iż odniesione obrażenia/urazy, uniemożliwią kontynuacje misji. Jednak jeśli zadanie zostało w pewnym stopniu wykonane, graczowi nadal przysługuje nagroda za samo uczestnictwo. Lecz nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdy ktoś przerwie misje po trzech nic nie wnoszących postach i będzie domagał się punktów. W wyżej wymienionym przypadku, gracz nie otrzyma żadnej nagrody.
 • Czy otrzymam punkty rozwoju po interwencji fabularnej MG? - Tak, zgodnie ze skalą trudności interwencji.
 • Czy eventy będą miały inne wartości nagród punktowych? - Jeśli zajdzie taka potrzeba, dobierzemy odpowiednią wartość punktową, zależnie od czasu trwania i trudności eventu.
 • Czy istnieje inny sposób zdobywania punktów rozwoju? - Aktualnie nie przewidujemy takiej sposobności, jednak jeśli coś się zmieni, z pewnością damy znać.
 • Czy nagrody dodatkowe uzależnione są od ilości wykonywanych testów umiejętności? - Nie, ilość rzutów nie wpływa na częstotliwość pojawiania się nagród.
 • Co jeśli zdarzenie fabularne okazało się wielkim sukcesem, wszyscy byli kreatywni, ambitnie i mieli ciekawe pomysły, jednak podczas całego zdarzenia nie wykonaliśmy żadnego testy umiejętności? - Jeśli dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, Mistrz Gry będzie miał możliwość dodać nagrodę dodatkową do ogólnej sumy punktów, gwarantowanej przez misję. Jest to jednak wyjątkowa sprawa, do której dążenia nie namawiamy.
 • Co jeśli uznam, że przyznane przez MG nagrody są niesprawiedliwe? - Naturalnie można to zgłosić do administracji, jednak w Waszym interesie leży unikanie takowych sytuacji. Szykanowany MG zwyczajnie przestanie szastać owymi nagrodami. Sprawę należy zgłosić jedynie w obliczu wyraźnego faworyzowania.
 • Czy mogę wydawać dodatkowe punkty wraz z ogólnymi? - Tak, ale jedynie do rozwoju umiejętności, do której przyznane zostały punkty bonusowe.
 • Czy misja na poziom Mistrzowski jest tematycznie powiązana z daną zdolnością? - Zazwyczaj tak, zwykle testy w niej przewidziane będą dotyczyły właśnie danej umiejętności. Jednak nie oznacza to, że ograniczmy się tylko do nich.
 • Czy zadania związane z rozwoje umiejętności można wykonywać wspólnie? - Tak, lecz towarzysze otrzymają jedynie nagrodę przewidzianą za wykonanie zadanie o danym stopniu trudności. Wyjątek stanowią Umiejętności Mistrzowskie. Jeśli dwie lub więcej osób mają zamiar rozwinąć tą samą zdolność do Tieru 6, każdy otrzyma ową nagrodę.
 • Czy można podjąć się zadania, mającego na celu podniesie podstawowej ilości Heyat? - Nie, wartość ta jest stała dla wszystkich graczy, a jej poziom mogą podnieść jedynie odpowiednie przedmioty.


Inne niż wyżej wymienione pytania, należy kierować do Administracji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rozwijanie Umiejętności
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
 :: Mechanika
-
Skocz do: