Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 please be patient i have autism

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gabriel
Baron

avatarPisanieTemat: please be patient i have autism   Sob Mar 31, 2018 4:25 pm


Gabriel Yighernes Trelumivirich
∴ Kinetyka ∴

Informacje podstawowe

WIEK: 20 lat
RASA: Rasa
PODTYP: Elae
ORGANIZACJA: Zima
RANGA: Baron
WYZNANIE: Dzaroceni


"Et puis seulement quand c’est fini, alors on danse."


Zdolności i słabości

ZDOLNOŚCI

»  Dawka kinetyczna - czar polegający na zwiększeniu możliwości fizycznych wybranego ciała. Możliwe jest zarówno wzmocnienie szybkości i zwinności obiektu, jak i potężne go osłabienie. Czar nie działa permanentnie. Zaklęcia można użyć na samym sobie, jak i postronnych, jednak liczba obiektów nie może przekraczać trzech person.
»  Manipulacja kinezą - zdolność umożliwiająca przejęcia kontroli nad wybranym ciałem. Możliwe jest całkowite panowanie nad ofiarą, nawet wbrew jej woli, co jednak nie umożliwia jej wykonywania własnych czarów. Manipulacja kinezą wraz z wzrostem poziomu może dotknąć większej liczby ofiar. //pewnie do określenia przez administrację.
» Telekineza - najprostszy czar, sprowadzający się do przenoszenia obiektów z miejsca A do miejsca B. Im większa waga obiektu, tym wolniej jest on przenoszony.
» Rzemiosło - skrytobójstwo.
» Używanie broni- miecz/broń biała.
» Percepcja.
» Zwinność.
» Siła woli.

SŁABOŚCI

» Samotność - pomimo hulaszczego trybu życia, Gabriel ma problemy tożsamościowe, wynikające z jego znajomych. Chociaż posiada ich na pęczki, nie wie naprawdę komu ufać, kogo się bać, a komu zawierzyć swoje życie. W gruncie rzeczy, jest tylko jedna osoba, na której mu zależy.
» Problemy egzystencjalne - Dżibril zdaje się nie wiedzieć w jakim miejscu swojego życia się znajduje. Z jednej strony piastowana przez niego funkcja bardzo mu schlebia, z drugiej czasami ma ochotę rzucić to wszystko i wyjechać z dworu, tylko po to, by znaleźć samego siebie. W połączeniu z samotnością, okazuje się po prostu, że Baron może mieć początkowe stany depresyjne.
» Taniec - młody Baron nie potrafi odmówić sobie tańczenia z młodymi lub pięknymi niewiastami. Jest pierwszym tancerzem na dworze, o czym wie każda kobieta, którą adorował. Nie zdarzyło mu się odmówić zaproszenia do tańca jakiejkolwiek młodej Elae (w jego wieku lub młodszej).
» Popularność - Trelumivirich jest znany i oficjalnie lubiany przez większość dworu i to nie tylko ze względu na piastowaną funkcję. Z racji brania udziału w licznych balach, baletach i innych schadzkach, poznał nie tylko znaczną część dworzan dobrze, lecz i wychylił z nimi parę kielichów wina. To samo tyczy się zwyczajnych Elae, a nawet mieszkańców prowincji o innej rasie, których Dżibril poznał w czasie swojego młodego, burzliwego życia.


"Et la tu t'dis que c'est fini car pire que ça ce serait la mort."


Wygląd

Dość łatwo opisać wygląd młodzieńca. Odstaje on od reszty za sprawą czynników naturalnych, a także tych całkowicie przez niego wybranych. Patrząc na Trelumiviricha ze średniej odległości od razu w oczy rzucają się białe włosy, strój składający się wyłącznie z dwóch kolorów, bo czarno-biały. Z nieco bliżej odległości można spostrzec złoty sygnet z purpurowym znakiem rodu, wielką literą T, który nosi na palcu serdecznym prawej ręki. I to chyba tyle, jeśli chodzi o krótki opis.

Gabriel to typowy przykład młodego, przystojnego chociaż nie szalenie pięknego Elae. Mierzy metr dziewięćdziesiąt, cerę ma nieco ciemniejszą od reszty swoich pobratymców. Nie nosi żadnych blizn, tatuaży, kolczyków czy wyróżniających go z tłumu elementów mniejszych. Zostaje natomiast odróżniany przez wspomniany już kolor włosów, które są średniej długości. Trelumivirich nigdy nie pozwolił, aby zapuścił się za bardzo, jednak nie widzi potrzeby w ciągłym skracaniu czupryny. Nosi więc komfortową fryzurkę, która jest i elegancka, i szelmowska, tak samo jak i bohater. Oczy ma szare, nos drobny, usta wąskie i niepełne, tak samo zresztą jak uszy, które często giną we włosach bohatera. Sylwetkę ma pociągającą, ale też nieprzesadnie. Jest całkiem wysoki, ma szerokie bary, delikatne wcięcie w talii. Genetycznie predysponowany do sportów sylwetkowych, co doskonale wie, ale olewa, bo nie potrafi odmówić sobie przyjemności życia. To i tak zadziwiające, że jest tak chudy. Najwidoczniej mało je.

Wróćmy do ubioru. Zazwyczaj jest to czarna lub biaa koszula albo zwykły tis w tych samych kolorach. Do tego dochodzą czarne, wąskie spodnie, długością sięgające kostek. Pod nimi ma skarpety w rozmaite wzory, wszystkie jednak czarno białe. Na stopach nosi skórzane, czarne buty. Czasami półbuty, czasem wysokie, bo za kostkę, buty jeździeckie. Na wierzch ciała zdarzy mu się założyć płaszcz w barwie białej lub czarnej, do którego obowiązkowo nosi ze sobą komin w przeciwstawnej do nakrycia wierzchnego barwie.

Charakter

Trudno powiedzieć cokolwiek pewnego o Gabrielu, ponieważ jego charakter jest zmienny i złożony. Różne osoby wiedzą o nim różne rzeczy, jednak nawet gdyby zebrały się i złożyły to w całość, wiele cech okazałoby się sprzecznych. Na przykład samotność Dżibrila - wszyscy wiedzą, że otacza się ludźmi i nie narzeka na ich brak, zmienia towarzystwa jak rękawiczki, a kobiet w swojej sypialni ma więcej niż par skarpetek, ale z drugiej strony ci, co poznali go bliżej, wiedzą, że jest okropnym introwertykiem. Samotność to jego prawdziwa natura, i gdy nie może dać sobie chociaż parunastu minut dziennie na bycie samemu ze sobą, jest nie do zniesienia. Denerwuje się, ciska klątwami, wyzywa wszystkich i obraża, po czym barykaduje w swoim gabinecie i rozmyśla nad sensem życia. To taki przykład.

Na pewno lubi się bawić. Nie stroni od używek i niebezpiecznych środków. Kocha taniec i kobiety. Daje gwarancję niezapomnianej zabawy, tylko gdy zjawi się w jakimś miejscu. To takie pewniki, które wie o nim każdy Elae. Na pewno jest lojalny wobec rodziny i króla, inaczej nie piastowałby stanowiska Barona. Umie też się bić, chociaż oficjalnych pojedynków stoczył niewiele. Kocha aktywność, chociaż zdaje się być flegmatykiem. Porusza się albo w zwolnionym tempie, albo tak szybko, że nie da się dotrzymać mu kroku.

Jest okropnym cynikiem. Nie wierzy w coś takiego jak moralność. Wyzbył się zasad już jako dzieciak, co okazało się bardzo przydatne. Wygląda, jakby każdego dnia obchodził żałobę, za jakieś dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Niektórzy twierdzą, że jest perfekcyjnym Baronem - jest perfekcyjnym skrytobójcą, nie da się z niego odczytać czegokolwiek, nie miesza się za bardzo do polityki, oficjalnie nie ma wrogów. Drudzy ględzą, że jest beznadziejnym urzędnikiem - co to za mąż na dworze, który nie bawi się w intrygi i dostarcza innym mnóstwo haków na samego siebie, po prostu chodząc w stanie rauszu nieraz i przez cały tydzień.

Dziwny jest to osobnik, nie oddaje się emocjom, wciąż się bawi albo czegoś żałuje, a do tego jest najdziwniejszym Baronem w historii dworu.

Ciekawostki

» Gabriel Yighernes Trelumivirich to jego oficjalne nazwisko. W praktyce mówi się do niego tak tylko w sytuacjach oficjalnych. Większość znajomych Barona mówi do niego per "Dżibril", jak kiedyś nazwała go jego siostra, co zostało mocno entuzjastycznie przyjęte przez rodzinę.
» Dżibril jest niebezpośrednim kandydatem na głowę rodziny. Jeżeli Ardreth IV Yalathanil Trelumivirich umrze bezpotomnie, wszystko wskazuje na to, że dostanie to stanowisko. Baron nieoficjalnie oświadczył rodzinie, że nie chciałby piastować tego stanowiska, co wcale nie przeczy temu faktowi.
» Znają go w prawie wszystkich karczmach, nieważne czy to speluny czy ekskluzywne placówki dla bogatej klienteli. Gabriel bywa zarówno w jednych, jak i drugich, w zależności od nastroju.
» Gdy wzywa parkiet, jego obowiązkiem jest taniec.


Ostatnio zmieniony przez Gabriel dnia Nie Kwi 01, 2018 6:59 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Re: please be patient i have autism   Sob Mar 31, 2018 9:31 pm

Kilka zastrzeżeń.
Po pierwsze, nie jestem do końca przekonana czy postać o takim usposobieniu (oraz przede wszystkim słabościach) nadaje się na funkcję barona. Baronowie mimo wszystko są osobami o dość szczególnym stylu pracy, wymagającym szczególnej subtelności i dyskrecji. Postać, która ma tak wielką słabość do wszelakich używek nie wydaje się być odpowiednim kandydatem na sprawowanie tak odpowiedzialnej funkcji. Należy pamiętać, że słabości nie tylko nakreślają charakter postaci, ale jak sama nazwa wskazuje - określają również to, co przyczynia się do jej porażek. Baron, będący w posiadaniu najpilniej strzeżonych sekretów, przesiadujący w zatłoczonej karczmie, pod wpływem alkoholu i środków odurzających wydaje się osobą nieszczególnie godną swojego stanowiska, a także łatwym celem dla osób wyłudzających informacje. Przemyśl proszę, czy aby na pewno chcesz kreować postać w tę stronę. Jeżeli tak, będziesz musiał zmienić rangę.
Po drugie. Długi penis nie jest słabością dla postaci. Bez przesady.
Po trzecie. Wspomniałeś, że twoja postać nosi trampki. Przypominam, że w tym świecie - pomimo niewątpliwej różnorodności w kwestiach mody - wciąż istnieją pewne ograniczenia. Nie żyjemy tu w czasach współczesnych, a raczej czymś w rodzaju późnego średniowiecza z elementami bliskich mu historycznie epok.
Ostatnia sprawa jest bardziej kosmetyczna - wiek dwudziestu dwóch lat nie jest szczególny dla barona. Niektórzy, a może i większość z nich swoje pozycje uzyskiwała w wieku późniejszych lat nastoletnich.

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gabriel
Baron

avatarPisanieTemat: Re: please be patient i have autism   Sob Mar 31, 2018 10:02 pm

Cytat :
Po pierwsze, nie jestem do końca przekonana czy postać o takim usposobieniu (oraz przede wszystkim słabościach) nadaje się na funkcję barona.
Zakładam więc, że chodzi głównie o słabości. I do nich odniosę się w tej wiadomości.
Cytat :
Baronowie mimo wszystko są osobami o dość szczególnym stylu pracy, wymagającym szczególnej subtelności i dyskrecji. Postać, która ma tak wielką słabość do wszelakich używek nie wydaje się być odpowiednim kandydatem na sprawowanie tak odpowiedzialnej funkcji.
Dlatego postać ma cechę "siłę woli". Żeby odpierać wszelkie, a przynajmniej większość prób wyciągnięcia z niej informacji. Zarówno przed zażyciem środków odurzających, jak i po. Nie pisząc już o tym, że Gabriel ma słabość do trunków, a nie zachlewa mordę 24/7. Nawet biorąc i taki przypadek, to organizm przyzwyczaja się do większych dawek tej trucizny i reaguje na nią lepiej. To, czy osoba daje z siebie wyciągnąć wiadomości po alkoholu zależy przede wszystkim od jej charakteru. Nie od tego, że lubi nie wylewać za kołnierz.
Rozumiem jeszcze argumentację, że takie zachowanie nie przystoi baronowi. Ta jednak tutaj się nie pojawiła i jedyny możliwy argument jest taki, że Gabriel po prostu wyda z siebie informacje, których nie powinien. Jak już napisałem, jest to tak samo prawdopodobne, jak to, że zrobi to na trzeźwo.
Cytat :
Należy pamiętać, że słabości nie tylko nakreślają charakter postaci, ale jak sama nazwa wskazuje - określają również to, co przyczynia się do jej porażek. Baron, będący w posiadaniu najpilniej strzeżonych sekretów, przesiadujący w zatłoczonej karczmie, pod wpływem alkoholu i środków odurzających wydaje się osobą nieszczególnie godną swojego stanowiska, a także łatwym celem dla osób wyłudzających informacje.
Słabości nakreślają charakter postaci? Niesamowite. Czytając tutaj większość zaakceptowanych KP, że słabości większości graczy to po prostu synonim ich mocnych stron. Przykładowe wady graczy: nieufność (na dworze to plus), bycie mało rozmownym (to samo), lubieżne patrzenie na płeć przeciwną (bez komentarza), lojalność wobec rodziny (na dworze bez rodziny się nie da nawet utrzymać), przywiązanie do własności prywatnej (nie no najlepiej dawać się okraść i nie mieć pretensji), burzliwe życie miłosne/prywatne.
Człowiek się stara, daje swojej postaci mocne, jak i słabe strony, które dość mocno określają czym gra takim osobnikiem ryzykuje, podaje dość jasno, że pomimo funkcji Gabriel lubi sobie poimprezować, to od razu, że istnieje ryzyko wydania informacji. Rozumiem, że powinienem podać słabe strony: alkohol, dziwki, małomównośc, skrytość. Wtedy by pewnie przeszło.
Cytat :
Po drugie. Długi penis nie jest słabością dla postaci. Bez przesady.
Jeżeli dla niektórych słabością jest chęć uprawiania seksu z pięknymi kobietami, to długi penis tym bardziej. Szczególnie, że wzwód jest widoczny przez spodnie, co zaznaczyłem.

Trampki i wiek - poprawione.

Proszę o przemyślenie mojej propozycji słabości. Jestem je w stanie poprawić, ale koloryt życiorysu Gabriela znacznie na tym utraci i prawdopodobnie jedna z nielicznych ciekawych i autentycznych, nie wybuffowanych postaci po prostu przepadnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Re: please be patient i have autism   Sob Mar 31, 2018 10:43 pm

Słabości oznaczają, że masz z czymś problem. Wpisując "alkohol" w słabościach uznajesz, że to jest coś, z czym trudno ci sobie z tym poradzić i się temu oprzeć - zatem on właśnie osłabia twoją siłę woli, nawet jeśli posiadasz takową umiejętność. To, że postać lubi się napić i nie pogardzi trunkiem, nadaje się do ciekawostek. Jeżeli ma to być coś, co można uznać za słabość, musisz się liczyć z tym, że tak jest i prędzej czy później może to zostać przez kogoś wykorzystane przeciwko tobie. A co za tym idzie, funkcji barona Dwór ci nie przyzna. Nie bronię ci tworzyć postaci, która nie stroni od używek - zaznaczam tylko, że w przypadku tak wielu skumulowanych w podobnym punkcie słabości (a także samej reputacji, którą twoja postać z pewnością by zdobyła, prowadząc taki tryb życia) - nie zdobyłbyś tak odpowiedzialnego stanowiska.
Ewentualnie możesz też napisać historię, która uzasadni w logiczny sposób, dlaczego akurat ty zdobyłeś tę rangę, pomimo bycia osobą znaną z zamiłowania do używek, kobiet i zabaw. O tym wspomnieliśmy w punkcie Historia we wzorze karty postaci.

Chęć uprawiania seksu z innymi kobietami, wręcz chorobliwa - to jest problem. Od tego jest tylko jeden krok do zszarganej reputacji, co w takiej polityce, jaka prezentowana jest w tym świecie, doprowadzić może w skrajnym wypadku nawet do śmierci. Jak mówiłam - słabości nazywają się słabościami nie bez przyczyny. I długość penisa naprawdę tutaj nie pasuje. Ponownie, możesz to zachować, ale jako ciekawostkę.

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gabriel
Baron

avatarPisanieTemat: Re: please be patient i have autism   Nie Kwi 01, 2018 6:43 am

Cytat :
Słabości oznaczają, że masz z czymś problem. Wpisując "alkohol" w słabościach uznajesz, że to jest coś, z czym trudno ci sobie z tym poradzić i się temu oprzeć - zatem on właśnie osłabia twoją siłę woli, nawet jeśli posiadasz takową umiejętność. To, że postać lubi się napić i nie pogardzi trunkiem, nadaje się do ciekawostek. Jeżeli ma to być coś, co można uznać za słabość, musisz się liczyć z tym, że tak jest i prędzej czy później może to zostać przez kogoś wykorzystane przeciwko tobie.
Słabość do alkoholu można rozumieć na różne sposoby: łatwość do upijania się, nieodpowiednie zachowanie w trakcie spożywania go, nieumiarkowanie w piciu albo mówienie tego, czego się nie powinno po alkoholu. I z tych wszystkich słabości wybrano akurat ostatnią? To całkiem dziwne, bo przecież równie zgubne dla postaci może okazać się to, że akurat lubi chadzać na imprezy, pomimo tego, że pod wpływem kontroluje swoje zmysły aż za dobrze.
Cytat :
Nie bronię ci tworzyć postaci, która nie stroni od używek - zaznaczam tylko, że w przypadku tak wielu skumulowanych w podobnym punkcie słabości (a także samej reputacji, którą twoja postać z pewnością by zdobyła, prowadząc taki tryb życia) - nie zdobyłbyś tak odpowiedzialnego stanowiska.
Oczywiście, że nie. Natomiast innym graczom, których postacie słabości (prawie) nie mają, puszcza się bez mrugnięcia okiem. Przecież to jest one way ticket to papierowych postaci, sztucznych ruchów i zagrań i wspieranie powergamingu. Tangens hiperboliczny, tangens hiperboliczny administracjo.

Cytat :
Chęć uprawiania seksu z innymi kobietami, wręcz chorobliwa - to jest problem. Od tego jest tylko jeden krok do zszarganej reputacji, co w takiej polityce, jaka prezentowana jest w tym świecie, doprowadzić może w skrajnym wypadku nawet do śmierci.
Lubieżne patrzenie na kobiety =/= chorobliwa chęć seksu. Na dobrą sprawę jedyną wadą takiego zachowania jest uznanie za zboczeńca, co na dworach pańskich raczej za nic nowego nie uchodzi. A taki spory penis to jednak jest zagwozdka, bo kobiety mogą chcieć stestować delikwenta. Albo na przykład jakiemś mężczyźnie na wysokim stołku może się nie spodobać to, że ma krótszego donga i zrewanżować się na postaci. Moim zdaniem to taka sama wada, może nawet i większa, bo pewnie to będzie główna plotka chodząca o postaci, a jak wiadomo, fama i pogłos na dworze Elae wcale nie jest korzystna. W końcu to tylko kolejna możliwość naśmiewania się z kogoś, który bądź co bądź, piastuje jakiś urząd.

Mimo wszystko zależy mi bardziej na rozgrywce niż na użeraniu się z władzą. Karta jest poprawiona. Myślę, że teraz idealnie wpasowuje się w standardy forum. Spoiler zostawiam dla siebie.
Stare słabości:
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selphin
Baronessa

avatarPisanieTemat: Re: please be patient i have autism   Nie Kwi 01, 2018 5:03 pm

W kwestii pierwszej - nie zamierzam kontynuować tutaj dyskusji na temat słabości postaci oraz twoich wątpliwości wobec nich. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia co do naszego zarządzania forum, zapraszam do odpowiedniego tematu w dziale ogłoszeń.
Pozwolę sobie jednocześnie przypomnieć, że zarówno wobec mojej oraz każdej innej osoby na tym forum wymagamy szacunku, dlatego liczę, iż w przyszłości się nim wykażesz, a twoje wypowiedzi przestaną mieć wydźwięk lekceważący i sarkastyczny.

Dawka kinetyczna
» Koszt rzucenia zaklęcia: bazowy 30 Heyat
» Dodatkowe: Modyfikatory kosztu umiejętności w zależności od bonusu do Zwinności uwzględnione zostały w tabelce poniżej. Rozszerzenie zaklęcia na dodatkowe osoby odbywać się będzie poprzez rozdzielenie przysługującego ci bonusu między wszystkie podmioty. Podział nie musi być równy. Rozdzielenie modyfikatorów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

BonusDodatkowy kosztKoszt utrzymania
12010
181015
302020
423025

Manipulacja kinezą
» Koszt rzucenia zaklęcia: 60 Heyat (+20 za każdą dodatkową osobę objętą działaniem czaru)
» Koszt podtrzymania: 10 Heyat na post (+5/post za każdą dodatkową osobę objętą działaniem czaru)
» Wykorzystujący siłę woli - ty i osoba, na której używasz umiejętności, wykonujecie co turę sporny test na siłę woli. Jeśli twój wynik jest niższy, przeciwnik oparł się twojemu wpływowi.
» Ofiara w niektórych sytuacjach otrzymuje bonus do swojego rzutu na wolę.

+15, kiedy sama możliwość, że osoba ta mogłaby zrobić coś takiego, jest mało prawdopodobna, lecz możliwa
+30, gdy próbujesz zmusić kogoś do podjęcia akcji, która mogłaby w bardzo rzadkich lub konkretnych okolicznościach wystąpić.
+50, gdy zmuszasz kogoś do podjęcia akcji, której w normalnym przypadku nigdy by nie podjął.

Za każde 10 dodatkowo wydanego Heyat podczas tury, kiedy kogoś kontrolujesz, możesz zmniejszyć jego bonus do woli (wynikający z powyższych modyfikatorów) o 10.
» Jeżeli koncentrujesz się w tym samym czasie na więcej niż jednej osobie, podlegasz karze -20 do rzutów na siłę woli za każdą osobę powyżej pierwszej, na którą próbujesz wpłynąć.

Telekineza
Waga przedmiotuKoszt aktywacjiMaksymalny czas działania
(0; 1kg> 10 Heyat4 posty
(1; 3kg> 20 Heyat3 posty
(3; 7 kg>40 Heyat2 posty
(7; 15kg>60 Heyat1 post
» Dodatkowe: Zaklęcie nie działa na istoty żywe - ograniczenie dotyczy również rzeczy znajdujących się w ciele istoty, jak na przykład jej organy czy krew. Zdolność zadziała tylko w przypadku, gdy transportowany przedmiot znajduje się w odległości nie większej niż 10 metrów od ciebie (dotyczy także obszaru działania zaklęcia w czasie jego trwania). Czas potrzebny do osiągnięcia pożądanych rezultatów regulowany jest przez MG.
Nie możesz użyć telekinezy do celów ofensywnych - to znaczy, do zaatakowania za jej pomocą istoty żywej, na przykład lewitującym ostrzem.

Akceptuję kartę, życzę miłej gry.

_________________
"Did you really think I wouldn't cheat
just because I was already winning?"
Relacje
Dobytek
Mieszkanie
Komnaty
Theme
Voice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: please be patient i have autism   

Powrót do góry Go down
 
please be patient i have autism
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kartoteka
 :: Zaakceptowane
-
Skocz do: