IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Spis umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatar


Liczba postów :
26
Data rejestracji :
12/08/2017

PisanieTemat: Spis umiejętności    Nie Sie 20, 2017 8:53 pm


Umiejętności podstawowe

Nauki

Odcyfrowywanie
 Umiejętność ta pozwala na odkrywanie tajemnic zaszyfrowanych wiadomości. Z jej pomocą postać jest w stanie wyjaśnić skomplikowane zapiski w zapomnianym już dawno języku, poznać sekret przechwyconej, zaszyfrowanej wiadomości, czasem nawet uzupełnić niekompletny tekst odpowiednimi wyrazami.

Technika
 Zdolności techniczne pozwalają na odkrycie sposobu działania mechanizmów oraz użycie tych, które wymagają specjalne zdolności. Ponad to umożliwia naprawę uszkodzonych urządzeń, jak również w przypadku niezwykłego uzdolnienia – tworzenie własnych.

Rzemiosło
 Innymi słowy wszelkie rodzaje pracy wytwórczej, którymi zajmować może się postać. Korzystanie z umiejętności rzemiosła oznacza próbę stworzenia czegoś – w zależności od kwalifikacji postaci.
 » Umiejętność Rzemiosło wymaga wyboru specjalizacji w jednej, konkretnej dziedzinie.
 » Umiejętność można wybrać kilkakrotnie, wybierając tym samym nową specjalizację. Premie z biegłości w poszczególnych dziedzinach nie kumulują się.

Wiedza
 Jest to bardzo szeroka umiejętność, która pozwala na zbadanie wiedzy postaci o danym aspekcie świata. Osoby wyspecjalizowane mogą również użyć jej w celu identyfikacji odnalezionego przedmiotu o magicznych właściwościach.
 » Umiejętność Wiedza wymaga wyboru specjalizacji w jednej, konkretnej dziedzinie wiedzy.
 » Umiejętność można wybrać kilkakrotnie, wybierając tym samym nową specjalizację. Premie z biegłości w poszczególnych dziedzinach nie kumulują się.

Odczytywanie magii
 Umiejętność ta jest domeną wszystkich mistrzów i badaczy magii. Dzięki niej postać jest w stanie określić Aspekt innej osoby po tym, jak użyje ona jakiegoś czaru. Oczywiście, jeżeli dysponuje się informacjami o więcej niż jednej zdolności magicznej podmiotu, skala trudności zmniejsza się.

Podstępy

Unieszkodliwianie pułapek
 Umiejętność przydatna dla wszystkich miłośników badania ruin, a także innych miejsc, w których mogą czekać wszelkie nieprzyjemnie niespodzianki jak zapadnie lub spadające z sufitu ostrza. Używając tej zdolności można rozbrajać pułapki, a bardziej uzdolnione postacie będą w stanie nawet tworzyć własne.

Działanie w cieniu
 Dzięki tej umiejętności postać będzie w stanie przekraść się niezauważona, nie wydając z siebie nawet najcichszego dźwięku lub też schować się przed wzrokiem niepożądanych obserwatorów. Łączy ona dwie zdolności – ukrywanie się, a także skradanie.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Percepcji.

Otwieranie zamków
 Podstawa każdego złodzieja. Za pomocą wytrychu postać jest w stanie otworzyć zamki fizyczne, jednak nie te magiczne.

Fałszerstwo
 Umiejętność ta pozwala na podrobienie cudzego charakteru pisma i wysłania wiadomości w jego imieniu, odtworzenia pieczęci jednego z wyższych działaczy miasta lub konkretnej organizacji. Można ją również wykorzystać do podrobienia wszelkiej maści glejtów, zaproszeń lub innego rodzaju dokumentów.
 » Jest to umiejętność częściowo sporna. W razie sprawdzania autentyczności testowana jest przeciwko Fałszerstwu.

Zręczne dłonie
 Jest to umiejętność, która przydaje się zawsze wtedy, gdy trzeba złapać  coś w locie, ukryć nóż na wypadek kontroli osobistej lub niepodtrzeżenie przywłaszczyć sobie mieszek złota.
 » Jest to umiejętność częściowo sporna testowana przeciwko Percepcji.

Socjalne

Blefowanie
 Jest to umiejętność, która pozwala postaci za pomocą słów oraz mowy ciała skłonić innych, by wierzyli w to, w co ona chce, by wierzyli. Osoba uzdolniona w blefowaniu potrafi niezwykle dobrze kłamać, ponad to z równą łatwością manipuluje ona prawdą, potrafiąc pozostawić takie niedopowiedzenia, by jej ofiara zareagowała w odpowiedni sposób. Jest także w stanie przekazywać w swojej wypowiedzi sekretne informacje, które mogą być odczytane tylko przez odpowiednią osobę.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Wykrywaniu intencji.

Zastraszanie
 Umiejętność pozwalająca na uzyskanie pożądanych rezultatów poprzez wywołanie strachu w rozmówcy. Można użyć jej w celu zmuszenia do milczenia innych – lub wręcz przeciwnie – wyciągnięcia od nich potrzebnych informacji. Odpowiednio wykorzystana może też czasem wyciągnąć postać z kłopotów.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Sile woli.

Wykrywanie intencji
 Umiejętność ta pomaga określić prawdziwe intencje rozmówcy. Dzięki znajomości mowy ciała oraz wychwyceniu zmian w sposobie mówienia można dzięki niej nakryć potencjalnych oszustów lub udaremnić próby porozumiewania się za pomocą kodu w wypowiedzi.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Blefowaniu.

Perswazja
 Mistrzowie perswazji są doskonałymi mówcami, wybitnymi negocjatorami. To dzięki tej zdolności zażegnać można większe lub mniejsze spory, uniknąć waśni lub po prostu przekonać innych, by spojrzeli na postać nieco łaskawszym okiem.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Sile woli.

Występy
Zdolność do zaskarbienia sobie uwagi i sympatii publiczności poprzez popisy artystyczne różnej maści – może być to gra na instrumencie, taniec śpiew i wiele innych. Poza talentem, osoby znające się na występach cechuje również wielka charyzma.
 » Umiejętność Występy wymaga wyboru specjalizacji w jednej, konkretnej dziedzinie artystycznej.
 » Umiejętność można wybrać kilkakrotnie, wybierając tym samym nową specjalizację. Premie z biegłości w poszczególnych dziedzinach nie kumulują się.

Natura

Medycyna
 Umiejętność ta służy ratowaniu życia swojego i innych między innymi poprzez zatrzymywanie krwawienia i opatrywanie ran. Postać używająca tej umiejętności jest również w stanie nastawiać złamane kończyny lub rozpoznawać choroby, na które często potrafi znaleźć odpowiedni lek.

Alchemia
 Niezwykle przydatna sztuka, jaką jest otrzymywanie pożądanych rezultatów dzięki zdolności odpowiedniego posługiwania się potrzebnymi składnikami. Wytwory alchemiczne - najczęściej w postaci płynów lub proszków, choć nie jest to reguła - przydają się niemal w każdej dziedzinie życia. Niektóre wspomagają w codziennych zajęciach, inne ratują życie. Jeszcze inne mogą je odebrać. Możliwości alchemii ograniczone są jedynie przez wyobraźnię samego alchemika, jego umiejętności oraz dostęp do składników.


Zdolności przetrwania
 Umiejętność ta pozwala na przeżycie w niesprzyjających warunkach. Osoba o dobrze rozwiniętych zdolnościach przetrwania zna zagrożenia czyhające w dziczy, dzięki czemu jest w stanie skutecznie się przed nimi chronić. Potrafi ona również wskazać bezpieczne miejsce na odpoczynek, znaleźć zdatne do spożycia rośliny czy wytropić jakieś stworzenie. Uzdolnione w tej dziedzinie osobniki potrafią nawet przewidzieć pogodę na najbliższy czas, z dużą dokładnością.

Zwierzęta
 Umiejętność ta służy do zaskarbiania sobie przyjaźni i wierności zwierząt. Dzięki niej postać może być w stanie zmienić nastawienie stworzenia, a czasem nawet je wytresować. Pomimo faktu, że jazda konna jest czymś powszechnym, osoba posługująca się tą zdolnością potrafi współpracować z wierzchowcem, co może wykorzystać na przykład walcząc na jego grzbiecie lub przemierzając świat w wyjątkowo niekorzystnych warunkach.

Percepcja
 Zdolność wykorzystywania swoich zmysłów. Percepcja przydaje się, gdy postać przeszukuje jakieś miejsce, pomoże uchwycić włamywacza, a przede wszystkim uchroni postać przed dźgnięciem jej w plecy sztyletem.
 » Jest to umiejętność częściowo sporna. Testowana przeciwko Działaniu w cieniu oraz Zręcznym dłoniom.

Fizyczne

Wytrzymałość
 Używana jest do określenia stanu fizycznego. Postacie o dużej wytrzymałości mogą pozwolić sobie na dużo większy wysiłek, nie doświadczając wyczerpania. Dłuższy brak snu nie jest dla nich aż tak wielkim problemem, choć oczywiście nadal go potrzebują. Wytrzymałość pozwala też lepiej radzić sobie z wpływem chorób i trucizn, a rany postaci używającej tej umiejętności goją się szybciej.

Zwinność
 Określa między innymi refleks postaci, zatem jej zdolności do wykonywania nagłych uników. Odpowiada również za zachowywanie równowagi w trudnych warunkach, a także wykonywania skomplikowanych manewrów. Umiejętność ta przydaje się również podczas prób wyzwalania się.

Używanie broni
 Umiejętność ta pozwala na doskonalenie swojej zdolności posługiwania się wybraną bronią, dzięki czemu znacząco zwiększa szanse na zwycięstwo w walce lub chociaż przetrwanie.
 » Umiejętność wymaga specjalizacji w jednej, konkretnej broni.  
 » Umiejętność można wybrać kilkakrotnie, wybierając tym samym nową specjalizację. Premie z posługiwania się poszczególną bronią nie kumulują się.

Siła woli
 Umiejętność pozwalająca na oparcie się wpływowi otoczenia. Dzięki niej postać będzie w stanie odmówić niezwykle przekonującemu sprzedawcy lub… Nie wyjawi wartościowych informacji przesłuchiwana przez wrogów.
 » Jest to umiejętność sporna testowana przeciwko Perswazji, Zastraszaniu oraz Rzemiosłu (tortury).

Siła
  Umiejętność ta służy do oceny między innymi tego, jak wiele jest w stanie udźwignąć czy przesunąć postać. Jeżeli natomiast dwie postacie postanowią się siłować, to ona zadecyduje o zwycięzcy.
 » Jest to umiejętność częściowo sporna testowana przeciwko Sile.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Spis umiejętności
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Spis aniołów stróżów oraz ich podopiecznych
» Spis mocy/artefaktów indywidualnych.
» Profesje i wymagane umiejętności dodatkowe
» Spokojnie, będzie boleć tylko kurewsko mocno. [pozyskanie nowej umiejętności: Torturowanie]
» Spis mocy zakazanych

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: