Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Kara

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kara
Kapłan

avatarPisanieTemat: Kara   Nie Kwi 15, 2018 8:29 pm


Kara
∴ Substancje∴

Informacje podstawowe

WIEK: 23 lata
RASA: człowiek
ORGANIZACJA: Inkwizycja
RANGA: Kapłanka
WYZNANIE: Niaka


“Inkwizycja to moja rodzina.”


Zdolności i słabości

ZDOLNOŚCI

»  Magia 1 - Modyfikacja
Dzięki tej zdolności potrafi zmienić jakiś przedmiot modyfikując jego długość i wygląd. Nie może zmienić jednak materiału. Przykładowo sprawi, że miecz stanie się prętem ale nie drewnianym mieczykiem ćwiczebnym. Potrafi również połączyć dwa przedmioty w jedno. Czy to naprawić rozdartą suknię czy scalić drzwi i futrynę. Moc działa tylko na przedmioty nieożywione więc deski może modyfikować jak najbardziej, drzewo już nie. Oczywiście czym bardziej wulgarna zmiana i większy obiekt tym większe zużycie Heyat
»  Magia 1 - Zmiana stanu skupienia
Kara dotykiem zmienia stan skupienia przedmiotu, ponownie może to być tylko materiał nieożywiony. Póki co nie może tego czynić dowolnie. Ciała stałe zmieniają się w ciecz, ciecze parują a gazy krzepną.
»  Blefowanie 2
»  Wykrywanie intencji 1
»  Perswazja 1
»  Zwinność 1
»  Siła woli 1

SŁABOŚCI

»  Omamy - może to szaleństwo a może “błogosławieństwo” Niaka, Kara często słyszy głosy szepczące jej tuż nad uchem, rozpraszające i namawiające do różnych rzeczy. Zdaje sobie sprawę, że nie są one prawdziwe jednak rozpraszają, czasem też im ulega. Wtedy milkną na pewien czas. Z czasem nadała im imiona, przykładowo głos namawiający ą do morderstw określa jako Śmierć. Inni podkreślający jej bezużyteczność, podkreślający wszystkie błędy i porażki Depresją.
»  Uzależniona od seksu - czy to defect osobowościowy czy nabyte z czasem uzależnienie. Kara nie może żyć bez seksu a przynajmniej tak sądzi. Drugiego dnia abstynencji staje się rozkojarzona i poddenerwowana. Ciężko jej się skupić na czymś innym niż fantazjowanie. Gdy wda się w eskapadę potrafi zrobić to kosztem własnego bezpieczeństwa czy obowiązków.
»  Słaba - nie należy do silnych osób. Drobna budowa, nikłe mięśnie. Jest traktowana jakby miała negatywny poziom siły.
»  Hazardzistka - nie jest to tak silne uzależnienie jak poprzednie ale ma słabość do wszelkich gier losowych


“Żyję by służyć w wojnie o ten świat.”


Wygląd

Pozornie niewinna młoda kobieta o przyjemnych dla oka kształtach. Delikatne rysy twarzy i drobny nos okalają lekko kręcone blond włosy. Spod dekoltu czy to sukni czy lekko rozwiązanej koszuli widać jędrne piersi. Wąska kibić często dodatkowo ściśnięta jest gorsetem. Nogi starannie goli brzytwą a wydaje się wyższa dzięki butom. Przy jej charakterze chyba nikogo nie zdziwi, że lubi ubiór odsłaniający ciało. Sukienki i spódnice są rozcięte lub skandalicznie krótkie. Nawet w ewidentnie krępujący ruchu ubraniu porusza się z gracją tancerki. Gdy jest na głodzie ujawniają się jej tiki nerwowe, zwilża usta, poprawia włosy i bawi się nimi nakręcając je na smukłe palce.

Charakter

Wielu widzi tylko jej uzależnienie. Wiele osób określa ją jako dziwkę, mimo, że nigdy nie brała za seks pieniędzy. Niektórzy w Inkwizycji uważają, że przez łóżko stara się zapewnić sobie lepszą pozycję, jako, że szczególnie chętnie rozkłada nogi przed wyższymi szarżą. Kara to jednak nie tylko zabawka o buzi anielicy a kapłanka Niaka. Pod mgłą nałogu kryje się inteligentny umysł. Mimo problemów z odmawianiem sobie jest całkiem opanowana co w połączeniu z zdolnościami aktorskimi czyni ją niebezpieczną rozmówczynią. Nie ma oporów przed mamieniem innych, co przy takiej a nie innej patronce nie powinno dziwić. Jest ambitna, może nie planuje zostać Wielką Inkwizytorką ale nie jest tajemnicą, że marzy jej się stanowisko Najwyższej Kapłanki. To co jest dla niej najważniejsze to jej organizacja. Ta pozornie prosta kobieta bardzo przejmuje się losami świata. Mimo, że nie potrafi walczyć może być niebezpieczna, jest bardzo kreatywna przy wykorzystywaniu swojego aspektu.

Historia

Tak na prawdę jej rodzina żyła w niewielkiej społeczności, która odrzuciła bogów. Gdy inkwizycja kara mogła być tylko jedna, wszyscy dorośli mieszkańcy spłonęli a dzieci zostały zebrane by płonący ogień wiary umocnił ich miłość do bóstw. Następnie zostały zabrane by służyć w świątyniach. Te które szybko nie nauczyły miłości do bóstw nie miały możliwości dorośnięcia. Kara bardzo szybko nauczyła się co i kiedy mówić, na szczęście od dziecka miała talent do kłamania. Została przydzielona do świątyni Niaka gdzie nauczyła się jeszcze lepiej oszukiwać i manipulować. Przy ciężkiej pracy poznawała tajniki stanu kapłańskiego, pod okiem kapłanek z zaniedbanej dziewczyny rosła młoda kobieta.

Gdy podrosła na tyle by poczuć się kobietą zaczęła się wymykać poznając zakazane życie. Wino, hazard i z czasem mężczyźni. W końcu jeżeli sama Niaka lubiła uwodzić mężczyzn jej służka też powinna tak czynić. A przynajmniej tak to sobie Kara tłumaczyła. Kapłanki patrzyły na to przez palce, w końcu ich pani patronuje oszustwom i kłamstwom. Z czasem zaczęła trafiać na Czarny Rynek, tajemnicza atmosfera tego miejsca podszyta nutką niebezpieczeństwem. Głupi mają szczęście, widać tyczy się to też młodzieńczej głupoty. Nie skończyła zgwałcona i z poderżniętym gardłem porzucona jak śmieć w rynsztoku. Z czasem poznała właściwych ludzi i ścieżki.

W wieku osiemnastu lat została wyświęcona na kapłankę. Od tamtej pory zajmuje się głównie nawracaniem ludzi i umacnianiem ich w wierze. W tym celu wykorzystuje swoje kontakty na Czarnym Rynku, Niaka jako bogini oszustwa trafia do wielu osób z półświatka. Parę razy odwiedzała też tamtejszych “zielarzy” w celu uzyskania dyskretnej pomocy, której czasem kobieta potrzebuje. Ostatnimi czasy zaczęto też jej powierzać bardziej skonkretyzowane zadania. Może doceniając jej inteligencje a może myśląc, że dokumentnie je spieprzy tracąc wyrobioną do tej pory pozycję.

Ciekawostki

» link do pełnego avataru
https://i.pinimg.com/564x/ec/f1/6f/ecf16f8804e7130f12e79b4ff7694404.jpg
» bonus za historie najlepiej jakby dotyczył Czarnego Rynku

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Forgotten
Przybłęda

avatarPisanieTemat: Re: Kara   Nie Kwi 15, 2018 10:51 pm

Proszę o zmianę rozmiaru avatara na regulaminowy. Akcept.

Modyfikacja

»  Nie musisz widzieć obiektu, by podtrzymywać działanie Modyfikacji, lecz musisz go widzieć podczas aktywacji umiejętności.
»  Poniżej znajduje się tabela kosztu w zależności od rozmiaru modyfikowanego obiektu. Należy zawsze koszt dobierać względem największego wymiaru, jaki ma ten obiekt przed bądź po wykorzystaniu umiejętności.
Przykład zastosowania i odczytania kosztu.
- Jeśli chcesz sprawić, by niewielki obiekt np. pierścień, stał się duży (porównywalny wielkością z człowiekiem), to koszt wyniesie 40. Tak samo w stronę odwrotną. Zmniejszenie skrzyni do niewielkich rozmiarów wciąż będzie kosztowało 40.

Rozmiar obiektu:NiewielkiMałyŚredniDużeOgromne
Przykłady:Pierścień, łańcuszek, klucz, monetaSakiewka, rękawiczka, sztylet, kubekMiecz, ubraniaSkrzynia, rzeźba ludzkich rozmiarówPowóz
Koszt:15 Heyat25 Heyat40 Heyat50 Heyat60 Heyat
Utrzymanie:1 Heyat/post2 Heyat/post4 Heyat/post8 Heyat/post12 Heyat/post


Zmiana stanu skupienia

Rozmiar obiektu:NiewielkiMałyŚredni
Przykłady:Pierścień, łańcuszek, klucz, monetaSakiewka, rękawiczka, sztylet, kubekMiecz, ubrania
Koszt:25 Heyat40 Heyat50 Heyat
Utrzymanie:2 Heyat/post4 Heyat/post8 Heyat/post

_________________
Halucynacje
- podczas czytania można te fragmenty pomijać. Opis rzeczywisty zawarty jest w zwykłej narracji.
Mowa
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Kara
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kartoteka
 :: Zaakceptowane
-
Skocz do: