Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler



 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Składniki i wytwory alchemiczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

Admin



Składniki i wytwory alchemiczne Empty
PisanieTemat: Składniki i wytwory alchemiczne   Składniki i wytwory alchemiczne PbSQ75uNie Sie 20, 2017 8:54 pm


∴ Zielnik ∴

Siedlica

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Nieprzebyta Puszcza, Las Forentis, Moczary
RZADKOŚĆ: pospolita
OPIS: Niebezpieczna roślina, która kryje się najczęściej pod wiekowymi drzewami. Jej gałęzie układają się wśród ich korzeni, a liście niejednokrotnie przybierają postać mchu lub liści. Najczęściej atakuje ona zmęczonych wędrowców odpoczywających dłuższą chwilę w cieniu drzewa. Jej giętkie, przypominające nieco pnącza gałęzie owijają się powoli wokół ciała nieszczęsnego podróżnika. Ofiara na ucieczkę ma około pół minuty. Po tym czasie pomoc z zewnątrz staje się wręcz niezbędna. Roślina wszczepia w żywe ciało swoje pędy, powoli żywiąc się jego minerałami. Śmierć następuje z powodu uduszenia lub wycieńczenia.

Groskowiec pasiasty

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Laguna, Las Graniczny
RZADKOŚĆ: rzadka
OPIS: Kwiat o fioletowym ubarwieniu z cienkimi pasami w żółtych lub pomarańczowych odcieniach na płatkach. Sprawna dłoń potrafi utworzyć z niego maść przyspieszającą gojenie ran. Mniej utalentowani będą w stanie przygotować napar znieczulający o średniej sile.

Groskowiec trujący

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Laguna, Las Graniczny
RZADKOŚĆ: rzadka
OPIS: Nieostrożni lub początkujący zielarze mogą bardzo łatwo wpaść w pułapkę, myląc ten kwiat z Groskowcem pasiastym. Rośliny wyglądają niemal identycznie, jednak spostrzegawczy bądź obeznani bez problemu dostrzegą różnicę w szerokości pasów zdobiących płatki. W przypadku omawianej rośliny są one bowiem znacznie szersze. Skutkiem takiej pomyłki mogą być mdłości, osłabienie bądź rozwolnienie.

Czerwin

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Laguna
RZADKOŚĆ: rzadka
OPIS: Roślina odpowiedzialna za poparzenia i podrażnienia skóry. Występuje głównie w okolicach laguny. Charakteryzuje się czerwonymi, rozłożystymi płatkami oraz niezwykle słodką wonią. Niektórzy ludzie opanowali umiejętność wyciągnięcia z tych roślin toksyn, by następnie wykorzystać je do stworzenia trucizny. Każdy element czerwina jest trujący – zarówno łodyga, liście, jak i kwiat.  

Flirja

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA:Las Graniczny i okolice, Las Forentis, Nieprzebyta Puszcza
RZADKOŚĆ: pospolita
OPIS: Jedna z roślin, które w Filirjonie były niemal od zawsze. Wyjątkowo agresywny i trudny do wytępienia chwast, który bardzo łatwo pomylić z niektórymi odmianami zbóż. Jego złotej barwy kłosy są jednak bardzo niewielkie i osadzają się głównie na czubkach. Roślina ta sprawia wyjątkowe problemy rolnikom.  

Strumienka

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Wodospad
RZADKOŚĆ: pospolita
OPIS: Bardzo popularna roślina wodna. Bogata w składniki odżywcze, używana była w gastronomii. Wyglądem przypomina bardzo zbity, ciemnozielony mech. Rośnie zarówno w wodzie, jak i na brzegach rzek, a jej zachowanie po ugotowaniu można przyrównać do ryżu. Aktualnie nie jest używana przez większą część mieszkańców Filirjonu w kuchni ze względu na epidemię chorób jelitowych, które pojawiły się po jej spożyciu. Miało to jednak miejsce po odkryciu jej morskiego odpowiednika.

Strumienka morska

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Tereny górskie
RZADKOŚĆ: rzadka
OPIS: Występuje w morzu od strony gór. Jej wygląd jest identyczny do rzecznego odpowiednika, jednak ze względu na występowanie różni się właściwościami. Jest bardziej uboga, jednak duże stężenie soli sprawia, że po spożyciu w nadmiernej ilości powoduje problemy żołądkowe. Roślina ta często wykorzystywana jest jako naturalny, soczyście zielony barwnik; po wysuszeniu i użyta w niewielkich ilościach nadaje się doskonale jako słona przyprawa do różnorodnych potraw. Smak rzecznego odpowiednika strumienki w niektórych kręgach uważa się za mdły bez dodania choćby odrobiny strumienki morskiej.

Woda Krystaliczna

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Moczary
RZADKOŚĆ: pospolita
OPIS: Nietypowa substancja o podobnych właściwościach do najzwyklejszej wody, jednak skala temperatur, w których zmienia swój stan skupienia, została zamieniona. Ciesz, krystalizuje się przy temperaturach dodatnich, natomiast taje przy ujemnych. Forma gazowa, wydzielająca się jedynie w niezwykle mroźnym środowisku, stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla istot żywych. Dostając się do wnętrza ciała, gdzie temperatura jest wysoka, para z wody krystalicznej, bardzo szybko przybiera formę ciała stałego, tworząc ostre jak brzytwa sieci krystaliczne, z łatwością przebijające delikatną tkankę.

Biała Smuga

MIEJSCE WYSTĘPOWANIA: Nieprzebyta Puszcza
RZADKOŚĆ: bardzo rzadka
OPIS: Przypominająca pleśń papka, pokrywająca częściowo runo w Nieprzebytej Puszczy, to kiepski towarzysz przy nocnym odpoczynku. Mimo kuszącego, kwiatowego zapachu, podchodzącego pod woń kwiatów bzu, nie ma zdrowotnych ani kosmetycznych właściwości. W rzeczywistości ta rzadka kolonia grzybów wrośnięta w mech żywi się związkami organicznymi pochodzenia zwierzęcego. Kontakt ze śluzem wylewającym się nieustannie z grzybni drażni receptory nerwowe nieosłoniętego ciała, doprowadzając do paraliżu i utraty przytomności. Następnie, dojrzałe jednostki wstrzykują do ciała wnętrza ofiary zarodniki, rozpoczynając powolny proces rozrostu kolonii, w jeszcze świadomym organizmie.



∴ Wytwory alchemiczne ∴

Woda Życia

TRUDNOŚĆ PRZYGOTOWANIA: bardzo wysoka
SKŁADNIKI:
» Groskowiec  trujący (1)
» Korzeń Czerwinu (1)
» Sok z drzew rosnących głęboko w Nieprzebytej Puszczy (1 litr)
» Miód (1 litr)
OPIS: Każdy kiedyś słyszał o niezwykłych właściwościach wyżej wspomnianego wytworu alchemicznego. Jedni mawiają, że przywraca młodość, inni, że gromadzi w sobie Heyat i dzięki temu jest w stanie wyciągnąć osobę z najcięższego stanu. Jaka jest prawda? Trudno określić. Większość opisów jest podkoloryzowana, a sama mikstura niezwykle droga. Zdarzają się alchemicy poświęcający całe życie, by wyprodukować jedną fiolkę. Paradoksalnie, eliksir odbiera więcej żyć niż ratuje.

Kojący Dotyk

TRUDNOŚĆ PRZYGOTOWANIA: niska
SKŁADNIKI:
» Groskowiec pasiasty (1)
» Woda (0.5 litra)
OPIS: To profesjonalna nazwa maści leczniczej ucieranej w znaczącym stopniu z Groskowca pasiastego. Najbardziej podstawowa wersja alchemicznego wytworu przyspieszającego gojenie się ran. Wyrób ten jest pospolity i napotkanie go u pierwszego lepszego zielarza na półce nie powinno wprawiać nas w zachwyt. Nie sprawi, że kończyna w cudowny sposób odrośnie, co najwyżej zabliźni nieprzyjemny otwór, pozostawiony przez grot strzały.

Szkarłatny Czerw

TRUDNOŚĆ PRZYGOTOWANIA: wysoka
SKŁADNIKI:
» Kwiat czerwinu (2)
» drobno posiekana łodyga czerwinu (1)
» woda (1 litr)
OPIS: Ta jakże przyjemna trucizna charakteryzuje się swą krwisto czerwoną barwą, przebijającą się przez inne kolory nawet, w co bardziej rozcieńczonej formie. Dolewana do win i zup, tworzy jednorodną warstwę osadu na powierzchni, co znacząco ułatwiaj jej wykrywalność. Jednak biada osobie, której język zasmakuje tak przygotowanego napoju. Substancja powoduje dotkliwe oparzenia wewnątrz ciała, gwałtowne puchnięcie gardła i prowadzi do uduszenia, któremu towarzyszy uczucie spalania żywcem... ale od środka. Następnym razem, uważnie obserwujcie swoje talerze i kielichy. Bon appetit!
*Siekanie łodygi jest konieczne do pełnego rozkładu rośliny i wydobycia jednorodnego ekstraktu. Jest to jednak proces niezwykle niebezpieczny ze względu na drażniące właściwości czerwinu.

Trupia Szadź

TRUDNOŚĆ PRZYGOTOWANIA: bardzo wysoka
SKŁADNIKI:
» Ekstrakt z Białej Smugi (1 fiolka)
» Woda krystaliczna (1 litr)
» Woda morska (1 litr)
OPIS: Broń waszego przeciwnika pokrywają kryształki lodu, ociekające białą breją, a słońce grzejące waszą skroń powoduje mroczki? Magia! Nie, alchemia. Ta niezwykle rzadka trucizna do złudzenia przypomina szadź, jednak nie ma absolutnie nic wspólnego z lodem, a jej działanie iście mrozi krew w żyłach. Wystarczy kontakt z otwartą raną, a nieszczęśnik raniony bronią pokrytą trupią szadzią po kilku sekundach traci władzę nad własnym ciałem i zostaje sparaliżowany. Skóra powoli blednie, policzki zapadają się, a usta pękają. Ofiara zaczyna przypominać chłodne truchło, ale - o dziwo - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, przynajmniej nie z winy substancji. Poza ogólnym osłabieniem efekty są w pełni uleczalne i samoistnie ustępują wraz z rozkładem trucizny. Jest to więc środek używany przez najbardziej wysublimowanych porywaczy, jednak nie uświadczymy go na straganach czarnego rynku, czy pod płaszczem miłej staruszki w slumsach. Jej niezwykle trudny sposób przygotowania, rzadkość składników, trudność w przechowywaniu, nieznany czas działania i wciąż niedoceniany potencjał, sprawiły, że trucizna, została właściwie wyparta przez tańsze odpowiedniki.
Powrót do góry Go down
 
Składniki i wytwory alchemiczne
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: