IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rangi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatar


Liczba postów :
26
Data rejestracji :
12/08/2017

PisanieTemat: Rangi   Nie Sie 20, 2017 8:55 pm

Dwór

Król / Królowa [0/1]
Najwyższy zwierzchnik Dworu, któremu podlega zarówno odłam Lata, jak i Zimy. Osoba ta pełni rolę sędziego, dowódcy sił zbrojnych grupy, a także przede wszystkim – władcy. Niestety, funkcja ta wiąże się również ze stałym zagrożeniem, bowiem książęta tylko czekają na jeden nieostrożny ruch ze strony monarchy, który umożliwi im zajęcie jego miejsca – oczywiście zaraz po eliminacji konkurencji. Dodatkowym obowiązkiem króla jest zatem utrzymać się przy życiu najdłużej jak tylko zdoła.

Książę / Księżna [L: 0/1][Z: 0/1]
To wytrawni politycy, a także - oficjalnie i teoretycznie - zaufani doradcy króla. Pełnią przede wszystkim funkcje dyplomatyczne, reprezentując przy tym Dwór. Doskonale znają obowiązujące, nieliczne zresztą, prawa. Jeszcze zaś lepiej - wszelkie luki i niedopatrzenia, którymi mogą się posłużyć podczas negocjacji. Zwykle cechuje ich charyzma, pewność siebie oraz wielkie ambicje. Książęta, osiągnąwszy tak wysokie stanowisko, z reguły pragną zwieńczyć swoją ciężką pracę niczym innym jak koroną królewską. Większość prędzej czy później próbuje po nią sięgnąć - z różnymi rezultatami.

Markiz / Markiza [L: 0/3][Z: 0/3]
Pełnią rolę zwierzchników sił zbrojnych. Do ich kompetencji zalicza się między innymi sprawowanie pieczy nad oddziałami zbrojnych, upewnianie się, że w każdej chwili pozostają oni w pełnej gotowości zarówno pod względem wyposażenia, jak i wyszkolenia. Markizowie są również doskonale zaznajomieni z taktyką bitewną oraz strategią. To podstępni mistrzowie wszelakich forteli, często potrafiący niezwykle trafnie przewidzieć ruchy przeciwnika. Ich rola w tej kwestii jest tym istotniejsza, że Dwór w istocie nie posiada zbyt licznej armii. Co za tym idzie – w przypadku otwartego konfliktu muszą być gotowi wykorzystywać każdą sprzyjającą okoliczność.

Hrabia / Hrabina[0/10]
Główną rolą hrabiów jest dopilnowanie, by Dwór właściwie prosperował. Zajmują się oni wszelkiego rodzaju dokumentacją oraz pilnują ładu i porządku w królewskim przybytku. Hrabiowie dobrze zaznajomieni są też ze sztuką dyplomacji, dzięki czemu mogą wyręczać książąt w sprawach mniejszej wagi. Funkcja ta cieszy się na Dworze szacunkiem, choć każdy hrabia wciąż podlega rozkazom wyższych w hierarchii - markizów, książąt oraz króla.

Baron / Baronessa [2/8]
Grupa ta stanowi tak zwane jednostki do spraw delikatnych. W jej szeregach znajdują się najlepsi szpiedzy oraz profesjonalni zabójcy Dworu. Baronowie, przez wzgląd na naturę wykonywanych przez siebie zadań, nie podlegają władzy innej niż królewskiej, odpowiadają jedynie przed monarchą i tylko jemu winni są lojalność oraz posłuszeństwo. Nie znaczy to oczywiście, że nie mogą podejmować się innych zadań – jest do dozwolone do momentu, kiedy nie zagraża interesom korony.

Lord / Lady [0/10]
Niżsi rangą dowódcy militarni, którzy winni są posłuszeństwo i szacunek wszystkim wyżej od siebie postawionych w hierarchii - przede wszystkim jednak markizom i królowi. Ich rolą w spokojnych czasach jest przede wszystkim szkolenie rekrutów, którzy w przyszłości mają dołączyć do szeregów Armii Dworu. Każdy z Lordów ma prawo do posiadania pod swoją komendą oddziału liczącego maksymalnie dziesięć osób.

Dworzanin / Dama Dworu
Do tej grupy zaliczają się wszyscy mieszkańcy Dworu, którzy jednak nie osiągnęli jeszcze żadnej funkcji cieszącej się powszechnym respektem. Tytuł ten jest raczej ogólny i używa się go w stosunku do tych, którzy nie piastują żadnego z opisanych powyżej stanowisk. Nie określa on zatem głównego zajęcia danej osoby. Może ona być zarówno jednym z szeregowych żołnierzy, jak i początkującym dyplomatą, czy nawet czyimś asystentem.

Uwaga! W kwadratowych nawiasach oznaczono ilość zajętych miejsc na danej pozycji, po ukośniku natomiast podana jest liczba ogólna. Litery L i Z symbolizują tutaj przydział funkcji do Dworu Lata lub Zimy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rangi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zmiana rangi/organizacji/rasy oraz nowe moce/artefakty.
» Rangi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: