Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Organizacje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatarPisanieTemat: Organizacje   Nie Sie 20, 2017 8:55 pm

Bifröst

Dzielni wojownicy lubujący się w niekończących się bojach o chwałę i sławę. Bez zbędnego okrucieństwa czerpią radość z samej walki, nie aktu zabójstwa, dzięki czemu są w stanie dążyć do samodoskonalenia. Ich szacunek oraz możliwość dołączenia do szeregów, zyskują wszyscy dzielący ich poglądy i siłę, bez względu na pochodzenie czy rasę.
Stanowią oni główną linię obrony Filirjonu, w którym to też znajduje się ich forteca. Operują zwłaszcza w rejonach obrzeży miasta, choć czasem zapuszczają się nawet w głąb niebezpiecznych obszarów. Wszystko to pod przewodnictwem bóstw wojny, w szczególności Nydo.

Apostaci

Na tę grupę składa się jedynie niewielka część populacji, lecz jest ona niezwykle różnorodna. Wśród nich można spotkać przedstawicieli wszystkich istniejących ras. Ludzi, Elae, Mały Lud, a nawet Bestie. Zjednoczeni przez swą niechęć, a nawet nienawiść, dążą do całkowitej eliminacji bogów.  Ich metody są równie zróżnicowane. Jedną z głównych jest zwyczajna bierność. Odrzucając wiarę we wszechpotęgę bogów, osłabiają ich. Innym, dość radykalnym sposobem, który  jest niepokojąco podobny do postępowania Inkwizycji, jest trwałe usuwanie zagrożeń. Życia pozbawiani są członkowie Inkwizycji, osoby im przychylne, a w skrajnych przypadkach nawet zwykli wyznawcy. Nie są jednak jeszcze wystarczająco potężni, by działać w tak jawny sposób, większość czasu więc spędzają w mniej zaszczytnych częściach miasta, gromadząc siły i czekając na odpowiedni moment by wstrząsnąć światem

Inkwizycja

Pierwotnie organizacja ta zrzeszała przepełnionych wiarą i oddaniem wyznawców, gotowych poświęcić wszystko dla swych bogów. Uważali, że jedynym sposobem na powstrzymanie świata przed upadkiem jest całkowite poddanie się bogom. Idee te głosili czynem i słowem. Podróżowali po całym świecie, postępując zgodnie z charakterem objętego przy święceniach patrona. Tak też wyznawcy Andlera, Pana Łowów, dostarczali biednym jedzenia, słudzy Aquali, Władczyni Mórz i Oceanów, dbali o dobry połów, poddani Kaviusa zaś wspomagali rzemieślników. Każdy postępował zgodnie ze swoją naturą wspierając swych braci i siostry i jednocześnie eksponując potęgę swego bóstwa.
Jednakże, równowaga ta zaczęła się kruszyć. Czy to z winy ludzkiego zepsucia, czy też boskiej arogancji, w którymś niezauważalnym momencie metody dążenia do celu uległy zmianie. Współcześnie większość członków zaprzestało rozprowadzania wiary, zamiast tego rozpoczęli eksterminację niewiernych.

Dzikie Zastępy

Niemożliwym jest ubrać w słowa esencję Dzikich Zastępów. Nie jest to ani organizacja, ani klan, ani nawet grupa. Nie ma wyraźnej hierarchii, siedziby, czy też zasad. Jedynym, co łączy te Bestie, jest niepohamowana żądza krwi i mordu. Przewodzeni przez najpotężniejszego z nich sieją spustoszenie pośród szeregów swych wrogów, wszystkich żyjących istot.

Dwór

Na dworze przebywają najszlachetniejsi przedstawiciele Elae, czyli we współczesnych czasach praktycznie wszyscy żyjący. Nie oznacza to jednak, iż pochodzą oni z wysoko postawionego rodu, bądź że honor jest dla nich najwyższą wartością. Nie, na Dworze pozycja zależy od sprytu osobnika. Ciągłe podstępy, spiski i knowania tworzą wiele sposobności do powiększenia swego kręgu wpływów, oczywiście kosztem innych. Najwyraźniejszy konflikt ma miejsce między  Zimą a Latem. Żadne nie może pozwolić na to, aby drugie objęło władzę. Z tego też powodu od dziesiątek lat nie został wybrany wspólny władca. Nawet jeśli komuś udawało się zagarnąć tę pozycję, utrzymywał się na niej jedynie przez trywialną ilość czasu. Niewystarczającą, by nacieszyć się władzą, a co dopiero wprowadzić długotrwałe zmiany.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Organizacje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: