IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatar


Liczba postów :
26
Data rejestracji :
12/08/2017

PisanieTemat: Realia   Nie Sie 20, 2017 8:56 pm

Realia świata

» Akcja dzieje się w świecie autorskim, osadzonym w klimacie porównywalnym do naszego średniowiecza, przede wszystkim pod względem rozwoju technicznego. Warto więc pamiętać, że kontaktu na odległość nie ułatwią telefony komórkowe, a jedyne znane sposoby to wynajęcie posłańca, użycie gołębia pocztowego lub - w niektórych przypadkach - magii. Pamiętając o braku udogodnień technologicznych warto zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie prochu strzelniczego, które w obecnych czasach ogranicza się do dużych dział lub wytworzenia sztucznych ogni - nie istnieje jednak broń palna o niewielkich gabarytach.
» Magia jest rzeczą powszechną, każdy w większym czy mniejszym stopniu posiada wrodzone predyspozycje do jej używania - tak zwany Aspekt.
» Istnienie zarówno bóstw, jak i świata jest zależnie od wiary. Jeżeli cały kult umrze — umrą wszyscy bogowie. Jeżeli wiara w konkretnego boga — tylko ten bóg. A jeżeli wszyscy stracą wiarę w możliwość naprawienia niemal doszczętnie zniszczonego świata — nastąpi jego koniec.


Klimat i geografia

» Ludność nie zna granic ziemi, na której znajduje się Filirjon. Nikt nigdy nie zbadał tego, co znajduje się za Nieprzebytą Puszczą, ponieważ — jak sama nazwa wskazuje — nikt nie zapuścił się za nią.
» Ze względu na niebezpieczne tereny morskie, nikt nie próbował także dopłynąć w inne rejony tych ziem. Krążą pogłoski o morskich bestiach, które są równie niebezpieczne, co te zamieszkujące Nieprzebytą Puszczę.
» Pogoda na terenie Filirjonu jest bardzo nieprzewidywalna. Skrajne temperatury pojawiające się na tych terenach, zależą od regionu przebywania.
Miasto: od -5 do 25 stopni.
Góry: od -40 do 15 stopni.
Laguna, obrzeża lasu: od 0 do 35 stopni.
Tereny moczar i Nieprzebytej Puszczy nie zostały zbadane na tyle rzetelnie, by ryzykować podanie konkretnych danych - nigdy jednak nie zanotowano w tych rejonach temperatury ujemnej.
» Filirjon został wybudowany na wzniesieniu, w okolicy rzeki i morza. Nieopodal pól uprawnych, gór, czy laguny.

Organizacja i kultura Filirjonu

» Aktualny ustrój polityczny jest po prostu anarchią. Nie ma władcy, króla, rządu. W mieście panuje chaos. Z czymś podobnym do systemu można spotkać się jedynie w organizacjach czy w podziemnym mieście.
» Każde z wierzeń kieruje się innym kalendarzem.
» Za organizację straży, gwardii czy zabudowę miasta, odpowiadają zakony świątynne.
» Miasto można określić mianem ostatniej ostoi ludzkości. Obecnie mieszkańcom nie jest znane żadne inne miejsce wystarczająco bezpieczne, by móc się tam osiedlić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Realia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: