Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatarPisanieTemat: Realia   Nie Sie 20, 2017 8:56 pm

Realia świata

» Mamy rok 668. Akcja dzieje się w świecie autorskim, osadzonym w klimacie porównywalnym do naszego średniowiecza, przede wszystkim pod względem rozwoju technicznego. Warto więc pamiętać, że kontaktu na odległość nie ułatwią telefony komórkowe, a jedyne znane sposoby to wynajęcie posłańca, użycie gołębia pocztowego lub - w niektórych przypadkach - magii. Pamiętając o braku udogodnień technologicznych warto zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie prochu strzelniczego, które w obecnych czasach ogranicza się do dużych dział lub wytworzenia sztucznych ogni - nie istnieje jednak broń palna o niewielkich gabarytach.
» Magia jest rzeczą powszechną, każdy w większym czy mniejszym stopniu posiada wrodzone predyspozycje do jej używania - tak zwany Aspekt.
» Istnienie zarówno bóstw, jak i świata jest zależnie od wiary. Jeżeli cały kult umrze — umrą wszyscy bogowie. Jeżeli wiara w konkretnego boga — tylko ten bóg. A jeżeli wszyscy stracą wiarę w możliwość naprawienia niemal doszczętnie zniszczonego świata — nastąpi jego koniec.
» Czas życia poszczególnych ras jest raczej podobny. Żadna z nich nie jest długowieczna. Występują jedynie drobne różnice i tak:
 Średnia długość życia najwyższa jest u Elae i Małego Ludu i waha się między osiemdziesiąt pięć a dziewięćdziesiąt lat. Ludzie żyją nieco krócej, zwykle umierają w wieku około siedemdziesięciu - siedemdziesięciu pięciu lat. Następne w kolejności są Bestie, ich życia zwykle kończą się w wieku sześćdziesięciu lat. Najkrócej życiem cieszyć się mogą Hybrydy, po które śmieć upomina się około pięćdziesiątego roku życia, a niektóre kończą swą egzystencję nawet około czterdziestki.
 Oczywiście, powyższe dane to tylko tendencja, a nie odgórnie wyznaczone granice.
» Na niebie widnieją trzy księżyce - roztaczająca jasnobłękitny blask Ay, fioletowawy Hli oraz srebrnobiała Inyanga. Każdy Większy od poprzedniego. Na nocnym niebie można też czasem zaobserwować pas asteroid, przez niektórych uznawany za zły omen.


Klimat i geografia

» Ludność nie zna granic ziemi, na której znajduje się Filirjon. Nikt nigdy nie zbadał tego, co znajduje się za Nieprzebytą Puszczą, ponieważ — jak sama nazwa wskazuje — nikt nie zapuścił się za nią.
» Ze względu na niebezpieczne tereny morskie, nikt nie próbował także dopłynąć w inne rejony tych ziem. Krążą pogłoski o morskich bestiach, które są równie niebezpieczne, co te zamieszkujące Nieprzebytą Puszczę.
» Pogoda na terenie Filirjonu jest bardzo nieprzewidywalna. Skrajne temperatury pojawiające się na tych terenach, zależą od regionu przebywania.
Miasto: od -5 do 25 stopni.
Góry: od -40 do 15 stopni.
Laguna, obrzeża lasu: od 0 do 35 stopni.
Tereny moczar i Nieprzebytej Puszczy nie zostały zbadane na tyle rzetelnie, by ryzykować podanie konkretnych danych - nigdy jednak nie zanotowano w tych rejonach temperatury ujemnej.
» Filirjon został wybudowany na wzniesieniu, w okolicy rzeki i morza. Nieopodal pól uprawnych, gór, czy laguny.

Organizacja i kultura Filirjonu

» Aktualny ustrój polityczny jest po prostu anarchią. Nie ma władcy, króla, rządu. W mieście panuje chaos. Z czymś podobnym do systemu można spotkać się jedynie w organizacjach czy w podziemnym mieście.
» Pomimo braku konkretnego władcy, odkąd Inkwizycja urosła w siłę, próbuje stopniowo przejmować coraz większą kontrolę nad Filirjonem. Jednym z przyjętych już przez obywateli zwyczajów są obowiązkowe dla wszystkich Kroniki. Mają one zapewnić stabilizację dla kruchego podłoża religijnego i uchronić od śmierci pozostałych bogów. Często ignorowane przez Apostatów.
» Każde z wierzeń kieruje się innym kalendarzem.
» Za organizację straży, gwardii czy zabudowę miasta, odpowiadają zakony świątynne.
» Miasto można określić mianem ostatniej ostoi ludzkości. Obecnie mieszkańcom nie jest znane żadne inne miejsce wystarczająco bezpieczne, by móc się tam osiedlić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Realia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
-
Skocz do: