Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rzuty kością

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

avatarPisanieTemat: Rzuty kością   Pon Sie 21, 2017 11:44 am

System kości wprowadzony został w celu urozmaicenia wydarzeń mających miejsce na fabule oraz dodania im elementu losowości. Na forum obowiązuje system kości stuściennej, dalej nazywanej k100.

Podstawy

1. Gdzie mogę rzucić kością?
Moduł znaleźć można w polu odpowiedzi w temacie.

2. Zanim rzucisz kością...
Upewnij się, że na końcu posta zaznaczyłeś wyraźnie, na co wykonujesz rzut. Jeżeli zaś wykonujesz ich kilka, pamiętaj, że kolejność, w jakiej zostało to zapisane, jest adekwatna do kolejności wyrzuconych rezultatów. Można użyć do tego prostego schematu:
Kod:
[b]Rzut 1:[/b] nazwa akcji sprawdzanej w pierwszej kolejności (+modyfikator z umiejętności)
[b]Rzut 2:[/b] nazwa następnej akcji (+modyfikator z umiejętności)

3. Jak wykonać rzut?
Należy wybrać kostkę z listy, po czym ilość rzutów ustawić na 1. Podczas wykonywania więcej niż jednego rzutu w poście należy pamiętać, aby używać do tego ikonki plusika znajdującej się w prawej części modułu, nie zaś zwiększać do tego ramki. To spowodowałoby zsumowanie dwóch wyników, a co za tym idzie - niewłaściwy rezultat.

4. Typy rzutów
Istnieją dwa podstawowe typy rzutów - testy na skalę trudności oraz rzuty sporne.

Testy na skalę trudności wykonuje się, kiedy postać musi przezwyciężyć trudność niezwiązaną z żadną inną postacią. Przykładem może być uniknięcie spadającej z drzewa gałęzi lub wspinaczka na stromy szczyt. W tym przypadku Mistrz Gry ustala skalę trudności [ST]. Jeżeli wynik finalny jest równy lub wyższy niż skala trudności, akcja zakończyła się sukcesem.

Testy sporne to testy z udziałem innych istot. Wówczas rzut wykonują wszystkie postacie zaangażowane w sytuację. Testu spornego używa się na przykład wówczas, gdy postać próbuje przekraść się za plecami innej postaci. Wykonuje ona rzut na skradanie, podczas gdy druga osoba rzuca na spostrzegawczość. W teście wygrywa osoba, której końcowy wynik jest wyższy.

Informacje dotyczące rzutów

1. Wykonywanie rzutów na fabułach prywatnych nie jest wymagane, jednak nie zabraniamy też tej praktyki.
2. W trakcie fabularnych interwencji Mistrzów Gry, to oni wykonują rzuty za postać, z uwzględnieniem wszystkich jej modyfikatorów związanych z umiejętnościami. W swojej wiadomości informują o efekcie rzutu.
3. Podczas misji i eventów, Mistrzowie Gry będą prosić uczestników o wykonanie rzutu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Następnie poinformują o efektach.
4. Wyniki rzutów wykonywanych przez Mistrzów Gry nie będą publikowane na forum.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rzuty kością
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Organizacja
 :: 
Kompendium
 :: Mechanika
-
Skocz do: