Wszelkie prawa do użytych utworów posiada Adrian von Ziegler 
IndeksCalendarFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Co sądzisz o zgodach dla MG?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Czy przeszkadzają ci zgody dla MG?
Tak, uważam je za niesprawiedliwe.
0%
 0% [ 0 ]
Tak. Nie lubię ich.
45%
 45% [ 5 ]
Są mi obojętne. To cudza sprawa.
45%
 45% [ 5 ]
Nie, są dla mnie istotne.
9%
 9% [ 1 ]
Nie, lubię je.
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 11
 

AutorWiadomość
Keeper
Książę

avatarPisanieTemat: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Pon Mar 05, 2018 2:10 pm

Zaczęło się niewinnie od rozmowy na Edenie. A później temat okazał się... dość poważnym.
Mianowicie. Co uważacie na temat zgód dla MG, które są dostępne na naszym świecie? Eden już dyskutuje na ten temat, jednak z racji że coś podobnego na naszym forum kogoś odtrąciło, chcemy z administracją poznać i waszą opinię.
Zgody dla żadnego z naszych MG nie oznaczają, że ktoś jest nietykalny. Wraz z Selphin, Forgotten i Dagorem podczas rozgrywki stawiamy na logikę. Jeśli wasza postać nie wyraża zgody na pobicie i znajduje się w całkowicie bezpiecznym miejscu, ale sama prowokuje i zaczepia do bójki... no cóż, wtedy nawet zgoda was nie uchroni. Podobnie z udziałem w misjach czy z wchodzeniem w nasze oczaszkowane miejsca. Dla naszych MG jest to tylko wskazówka, z jaką inicjatywą mogą wyjść sami z siebie.

Proszę także o to, abyście uzasadnili swoje stanowisko w tej sprawie, nie tylko poprzez głos!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Raymont
Najemne Ostrze

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Pon Mar 05, 2018 2:28 pm

Są mi obojętne i to każdego indywidualna sprawa. PBF to ma być rozrywka i nie każdy ją czerpie, gdy MG wpadnie na pomysł, aby postać została zgwałcona czy na stałe skrzywiona psychicznie. Jednak nie wpadałbym też w paranoję, bo według mnie zgoda dla MG powinna odnosić się tylko do tematów skrajnych i takie rzeczy jak pobicie czy choroba są zbędne w niej. Pobicie to coś przejściowego i całkiem normalnego, tak samo jak choroba. W tym przypadku mam na myśli normalne choroby, a nie magiczne (które wywoływałyby jakieś dziwne efekty, które wymuszą na graczu pewne zachowania i odgrywanie) i nie biorę pod uwagę chorób psychicznych, gdyż w zgodzie jest punkt odnośnie urazów psychicznych. Więc nie popadałbym w żadną skrajność - usunąłbym wyrażanie zgody na błahostki, które są normalne, ale zostawiłbym tematy ciężkie, które znacznie wpływają na odgrywanie postaci.

Osobiście zgodzę się na niemalże wszystko, oprócz gwałtów, bo nie takiego typu wydarzeń szukam w swojej PBFowej przygodzie. Wydaje mi się, że zgody są okej i każdy powinien mieć prawo zastrzeżenia sobie na co się nie zgadza, by nie stracić przyjemności z gry. I to tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vazdadon
Gawron

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Pon Mar 05, 2018 2:35 pm

Dobry MG to MG, który potrafi komunikować się z graczami. Nie tylko poprowadzić rozgrywkę i zrealizować swój plan, lecz wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i brać na nie poprawki.
Taki MG nagle nie postanowi skrzywdzić/zgwałcić/stale okaleczyć postaci, lecz wcześniej podobną drastyczną kwestię uzgodnieni z graczem lub poinformuje go, że może wystąpić podobna akcja.

Jeśli chodzi o mniejsze urazy czy kwestie nie tak drastyczne - uważam, że zgody tutaj sa niepotrzebne. Pbf ma być zabawą, jasne, ale co to za zabawa, gdy nigdy nie dzieją się rzeczy nieoczekiwane?

Z mojej strony trzy razy nie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rina

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Pon Mar 05, 2018 3:44 pm

Moim zdaniem informatory na zasadzie "pozwalam/oddalam" są zbędne. Każdy, jeśli już, to powinien drogą opisową przedstawić to, co lubi i za czym nie przepada (ale nie wykluczać tego całkowicie z rozgrywki!), tworząc swoiste wskazówki dla narratora, który może dla każdego użytkownika oddzielnie wycisnąć kawał świetnej zabawy.
Spotkałam się również z informatorami, które zawierały w sobie pole "Sesje, które z chęcią odegram" (no, mniej-więcej) i gracz opisywał tam swoje własne pomysły na których taki MG mógł się oprzeć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kostya
Informator

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Pon Mar 05, 2018 4:50 pm

Jestem na nie. Od tego prosta droga do głupich, nielogicznych zdarzeń fabularnych, bo informatory dotyczą zarówno MG jak i graczy. Zdarzyła mi się podczas gry sytuacja, gdy postać graczki A śmiertelnie obraziła postać moją (X) oraz innej graczki (Y), podkreślam, że było to czysto fabularne, z graczką nie było żadnej spiny. Z powodu tej urazy, aby było to realne fabularnie, oprócz fabuły głównej, nasze postacie X i Y planowały i knuły przeciwko postaci A. Doszło do otwartego starcia, gdy jej postać została obezwładniona, bo nie spodziewała się ataku, intryga wyszła na jaw, jej postać nie miała szansy na przeżycie, bo byłoby to głupie.

I teraz co? Ktoś sobie zaznaczy, że nie chce takiej i takiej ingerencji i mimo, że moja postać, aby zachować charakter, BĘDZIE coś robić, z góry jest skazana na porażkę? Bardzo nie lubię tworzenia sztucznych baniek dookoła postaci i tak jak rozumem, że ktoś chce uniknąć bardzo drastycznych sytuacji (np. gwałty czy choroby psychiczne), bo nie czuje się komfortowo w pisaniu takich rzeczy, ale to raczej uwagi i sugestie, które powinniśmy respektować, a nie, zrobię sobie nietykalną postać, możecie mi naskoczyć.

_________________

INFORMATORRELACJEDOBYTEK
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vaal
Berserk

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Sro Mar 07, 2018 3:17 pm

Miałem się rozpisać, ale Kostya przekazała to, co sam uważam.
Tworzenie sztucznych baniek wokół postaci jest słabe.
Jeśli jednak mają zostać, to pobicia i inne lekkie rzeczy powinny zostać usunięte.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Keeper
Książę

avatarPisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   Sro Mar 07, 2018 3:27 pm

Jak zaznaczałem na początku... nasze informatory nie są absolutnie bańkami dookoła postaci.

Właśnie dlatego sytuacja przedstawia się następująco:
  • Przeniesienie zgód do działu dla MG i zmiana nazwy na informatory.
  • Modyfikacji ulegnie sam wzór. Pozbędziemy się tych lekkich obrażeń i sytuacji. Także dodamy pola na uzupełnienie tego, czego osoba by oczekiwała, co by chciała by MG wykorzystywał w jej postaci, itd.
  • Zaznaczyliśmy we wzorze, że są to tylko WSKAZÓWKI dla MG.


Dziękuję wszystkim za głosy, jak i opinie, które pomogły Administracji podjąć kroki odpowiednie i wygodne — bo w końcu nie możemy zapominać i o samych MG! Ten dział od początku miał na zamiarze pomoc przy pracy, a teraz już wiemy, co w nim pozmieniać i jak ulepszyć, aby spełniał swoją funkcję!
Zmiany postaram się zaaplikować w pełni już dzisiaj. Osoby mające wypełnione już aktualny wzór, będę prosił o jego uaktualnienie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o zgodach dla MG?   

Powrót do góry Go down
 
Co sądzisz o zgodach dla MG?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Kraina zabawy
 :: 
Otchłań
-
Skocz do: